Reggae na Piaskach od A do Z

Facebook
Twitter
Email

W alfabetycznym skrócie przypominamy (prawie) wszystko, co każdy uczestnik Festiwalu Reggae na Piaskach wiedzieć powinien, żeby dobrze się bawić i swobodnie poruszać po terenie imprezy.

 

A – jak atmosfera

IMG_2473

 

Nie bez powodu RNP nazywany jest „najbardziej rodzinnym reggae festiwalem”. Są tacy, którzy przyjeżdżają do nas od 15 lat. Wiele osób przyjeżdża ze swoimi dziećmi, nawet bardzo małymi, na które czekają place zabaw tuż przed wejściem na koncerty. Ludzie wracają do nas z powodu sympatycznej, wręcz rodzinnej atmosfery towarzyszącej festiwalowi. Nie wierzysz ? Przekonaj się sam

 

B – jak bilety

 

Wszystkie szczegóły na stronie

 

 

 

C – jak ceny

C

 

Ceny biletów i karnetów zawsze są u nas bardzo umiarkowane. Jak na “najbardziej rodzinny festiwal reggae” przystało, dzieci do lat 10 wchodzą na festiwal za darmo – pod warunkiem że są pod opieką rodziców lub opiekunów ! Ponadto, dla maluchów mamy na Piaskach piękne place zabaw.

 

D – jak dojazd

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Samochodem, pieszo, pociągiem – każdy sposób jest dobry. Tu podpowiadamy, jak najlepiej do nas trafić.

http://www.reggaenapiaskach.pl/miejsce/dojazd/

 

E – jak energia

IMG_1367a

Tego nigdy nie brakuje naszej publiczności !Artyści zawsze u nas dają w siebie wszystko, a publiczność odpłaca im fantastycznie energetyczną atmosferą !

 

F – jak filmy, foto

F

Po kilku latach nieobecności ze swoją ekipą pojawi się w Ostrowie znany chyba wszystkim fanom reggae w Polsce jako Papa Kris – Andrzej Kużas i jego załoga z Bombaclass. A to oznacza jedno: że po festiwalu otrzymamy mnóstwo znakomitych filmików z festiwalowych koncertów i nie tylko! Liczymy również na Wasze filmiki i zdjęcia !

 

G – jak gadżety i stoiska

G

Sprzedajesz koszulki, inne ciuchy, płyty, gadżety i inne akcesoria związane z reggae? Wpadnij do nas, na Reggae na Piaskach!

Generalnie, nie pobieramy opłat za stoiska handlowe z płytami, odzieżą, gadżetami i podobnymi akcesoriami związanymi z reggae. Nie tolerujemy jedynie żadnych materiałów w jakikolwiek sposób promujących wartości nacjonalistyczne, faszystowskie itp.

Wystarczy, jak kupicie 1 karnet NA STOISKO i możecie handlować do woli. W tym roku będzie dla was wielki namiot, więc nawet nie potrzeba własnych namiotów / pawilonów. Piszcie na: reggae@zapis.net.pl. Aktualne do wyczerpania miejsc !

 

H – jak hałas

E

Jak Wam nie wystarczy pozytywnego hałasu ze sceny, to zawsze możecie „zrobić hałas” dla samych siebie. Ale uprzedzamy: nasze koncerty kończą się późno w nocy ! W tym roku planujemy koniec około godziny 3.00.

 

I – jak internet

2013-07-20 16.55.46

Nie zapomnij zabrać telefonu, tabletu itp. Na terenie festiwalu działa strefa bezpłatnego dostępu do internetu. Zabierz swój smartfona, tablet itp., rób zdjęcia, udostępniaj, zapraszaj znajomych – wszystko za free !

 

J – jak jedzenie

J

Wszystko macie na miejscu, przez dwa dni nawet nie musicie opuszczać terenu Piasków. Szczegóły pod literką O.

 

K – jak Konkurs

K

Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka to nierozerwalnie związana z Festiwalem Reggae na Piaskach, choć w swojej formule osobna, impreza przeznaczona dla miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski. W tym roku w części konkursowej zagrają : Cztery Metry od Chodnika, Johny Rockers, Mademoiselle Carmel & The Zebras, The Synki. Konkurs zakończy tradycyjnie koncert zeszłorocznego laureata, grupy Roots Rockets.

Swoje muzyczne pierwsze szlify na naszym Konkursie zbierali nasi laureaci: Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009), Bethel i Starguardmuffin (2010), Raggafaya (2011), Bez Jazgh (2012) oraz Roots Rockets (2013).

 

L – jak line up

line up_2015

 

W swoim czasie 🙂

 

 

 

 

M – jak muzyka

M

Muzyka reggae królować będzie na ostrowskich Piaskach przez dwa dni. W sobotę, 19 lipca, zapraszamy na Festiwal Reggae na Piaskach z udziałem polskich i zagranicznych gwiazd: Pura Vida Dub, Train to Roots, Jafia, Dubska, Damian Syjonfam. W niedzielę, 20 lipca, czekają nas konkursowe zmagania najlepszych debiutantów na polskiej scenie, w ramach Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Zagrają: Baobab, Rootz Fyah, Reggaegang System, Sielska oraz gościnnie grupa Johny Rockers. Wszystkie koncerty odbywają się pod wielkim namiotem na terenie ośrodka Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim.

 

N – jak namioty

N

Jak co roku, dla przyjezdnych uczestników festiwalu przygotowano pole namiotowe. Od kilku lat festiwalowa publiczność może korzystać między innymi z gruntownie odremontowanych sanitariatów oraz z pryszniców. Zarówno polem namiotowym, jak i toaletami zawiaduje właściciel terenu i obiektu, czyli MZZ, który ustala ceny. I tak w tym roku pole namiotowe będzie czynne od czwartku do poniedziałku,  godz. 12.00, a za ten czas opłata dla jednej osoby wynosić będzie 30 zł. Jak łatwo obliczyć, to 10 zł od osoby za dzień pobytu na polu namiotowym, łącznie z korzystaniem z pryszniców itp. Organizator nie ma wpływu na wysokość pobieranych opłat.

 

O – jak ośrodek

Piaski promo

Mieszkańcy pola namiotowego mogą korzystać z pryszniców. Na miejscu imprezy na publiczność czekać będzie pełna gastronomia i to zarówno w tradycyjnym wydaniu (grill, ryby, grochówka itp.), jak i w wersji wegetariańskiej (warzywa, owoce, makarony). Na miejscu również nie zabraknie oczywiście różnego rodzaju napojów. Ponieważ na terenie imprezy masowej nie można spożywać alkoholu, piwo będzie dostępne jedynie w wyznaczonej do tego strefie.

 

P – jak plan festiwalu

P

Warto zapoznać się z rozmieszczeniem najważniejszych części festiwalowej infrastruktury. Wszelkie szczegóły na załączonym planie opisanym legendą. Każdy uczestnik otrzyma na rękę opaskę, z która będzie mógł swobodnie wchodzić i wychodzić z terenu festiwalu, dowolną ilość razy. Opaska upoważnia również do wejścia na pole namiotowe.

 

R – jak reggae

logo_new

Reggae rozbrzmiewa na Piaskach już od 14 lat. W tym czasie w Ostrowie zagrało grubo ponad 100 zespołów z kilkunastu krajów. W tym roku zagrają starannie wyselekcjonowane polskie zespoły oraz jamajskie gwiazdy reggae

 

S – jak siatkówka festiwalowa

S

W tym roku organizatorzy rozszerzają formułę popularnego turnieju siatkówki, od pięciu lat związanego z festiwalem. Zapraszamy na festiwalową „siatę” wszystkich, którzy tylko są w stanie sklecić 3 – osobową drużynę. Dobra zabawa i nagrody gwarantowane. Dotąd grali na nim wyłączni uczestnicy forum rrr.com.pl. Teraz turniej organizowany jest dla wszystkich uczestników festiwalu, przez jego uczestników. Do turnieju mogą zgłaszać się 3 osobowe drużyny. Mecze rozgrywane będą na plaży na boisku do siatkówki. Zgłoszenia przyjmowane będą na miejscu w piątek wieczorem pod tabliczką informacyjną i w sobotę rano przed turniejem – oraz na facebooku Reggaenapiaskach.

 

 

T – jak T shirty

T

Znany jest już wzór tegorocznych koszulek festiwalowych. Jak widać, w tym roku w kontur Polski wpisano trójkolorową flagę reggae – z wyraźnym zaznaczeniem położenia Ostrowa Wielkopolskiego. Festiwalowe koszulki to już swoisty rarytas, gdyż są dostępne wyłącznie podczas imprezy. W tym roku będą koszulki białe, czarne oraz czerwone, żółte i zielone. Warto się pośpieszyć z zakupem, bo ilość ograniczona !

 

U – jak ulica Limanowskiego

U

Warto zapamiętać, że na ostrowskie Piaski można dotrzeć przede wszystkim od strony ulicy Limanowskiego. Na całe szczęście, w tym roku znacznie poprawił się jej stan, bo powstała tam piękna ścieżka rowerowa.

 

W – jak woda, wypoczynek

W

Ostrowskie Piaski to prawdziwa perełka: czysta woda, duża, ładna plaża, dwa duże i nowoczesne boiska sportowe do siatkówki, koszykówki i tenisa, place zabaw, pomost i tzw. mała architektura to tylko niektóre z atrakcji. W roku 2010 wybudowana została brukowana promenada pieszo-rowerowa wokół całego zalewu, która jest całodobowo oświetlona. Rekordy popularności bije linowy Linowy Park Przygód.

 

Z – jak… ZAPRASZAMY !

Z

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę festiwalu: www.reggaenapiaskach.pl oraz na naszego facebooka: www.facebook.com/reggaenapiaskach

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top