Reggae na Piaskach 2020

Facebook
Twitter
Email

* Festiwal w czasach pandemii: nie poddajemy się i przenosimy wszystko do Internetu

* Budujemy studio video na Piaskach do realizacji transmisji online

* Internetowa transmisja zamiast koncertów 

* Album na podsumowanie 20-lecia

Z powodu światowej pandemii koronawirusa, rok 2020 okazał się absolutnie wyjątkowy również dla naszego festiwalu. O ile jeszcze na początku roku łudziliśmy się, że uda się zrealizować jubileuszową, 20. edycję Festiwalu Reggae na Piaskach, to wiosną wszystkie plany runęły. Wprowadzony w całym kraju lockdown i związane z tym obostrzenia szczególnie mocno odbiły się na sferze kulturalnej. Wprowadzono najpierw całkowity, później częściowy zakaz organizacji jakichkolwiek imprez kulturalnych – a więc również koncertów. Mieliśmy już gotowy niemal w 100 % line-up, podpisaną większość umów, ale musieliśmy wszystko odwołać.

Jednak nie poddaliśmy się. Zamiast zrezygnować, postanowiliśmy przenieść cały festiwal i konkurs dla młodych zespołów do Internetu. 24 i 25 lipca, nad jeziorem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim stanęło studio video, z którego realizowana była wielogodzinna, bezpłatna transmisja internetowa dla wszystkich miłośników muzyki reggae w Polsce i na świecie. Jak się okazało, to był strzał w „10”, gdyż nasza edycja online dotarła na Facebooku i Youtube do kilkudziesięciu tysięcy internautów z co najmniej kilkunastu krajów na całym świecie.

 

Nasza transmisja miała formułę wielogodzinnego programu na żywo, prowadzonego ze studia video. Internetowy przekaz dostępny był na oficjalnej stronie festiwalu: www.reggaenapiaskach.pl oraz w mediach społecznościowych festiwalu. Z racji jubileuszu 20-lecia Reggae na Piaskach, emitowaliśmy również najciekawsze, często niepublikowane, fragmenty koncertów największych gwiazd które wystąpiły na poprzednich edycjach festiwalu. Były też łączenia na żywo i nagrane wywiady z artystami z całego świata, występującymi na Reggae na Piaskach.

Nie zabrakło oczywiście nowych koncertów, zagranych specjalnie dla Reggae na Piaskach przez artystów na całym świecie. Prosto z Jamajki zagrali: Everton Blender, Rachaad Amarjii Green & Natural Heights Band oraz Imar Shepherd. Z Belgii piękne akustyczne dźwięki zagrał i zaśpiewał Puraman – lider zespołu Pura Vida. Z Londynu zaśpiewał dla nas Qshan Deya.

W akustycznym stylu pięknie zagrał i zaśpiewał Darek Malejonek z córką Aleksandrą. Pięknymi dźwiękami swojego projektu World A Riddim ukołysał nas również Krystian K-Jah Walczak, który specjalnie na nasz koncert zaprosił całą plejadę polskich i światowych gwiazd reggae jak: Runkus, Kamau, Tamika i inni.

Również 14. Konkurs Młodych Talentów zrealizowaliśmy w wersji online. Zespoły przygotowały i przesłały do nas swoje utwory w wersji video. Nadesłane fragmenty muzyczne zostały wyemitowane podczas internetowej transmisji i ocenione przez publiczność w internetowej ankiecie. Konkurs także odbywał się w formule programu na żywo ze studia video. Oprócz części konkursowej przedstawiliśmy również obszerną część poświęconą muzycznym wspomnieniom i podsumowaniom dotychczasowych 13. edycji konkursu.

 

Podczas 20. Festiwalu Reggae na Piaskach online edition zagrali: Everton Blender, Rachaad Amarjii Green & Natural Heights Band, Imar Shepherd (JAM), Puraman (BEL), Qshan Deya (SV), Darek Malejonek, Krystian K-Jah Walczak & Friends: Runkus, Kamau, Tamika i inni.

14. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka: Zakręty, Possitive Reggae Rockers, Naledi, Name It Sound, I Rey, Chrispe, Boleo & Follow The Riddim. Laureat: Chrispe, wyróżnienie specjalne: Zakręty.

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top