14. Konkurs Młodych T@lentów online!

Facebook
Twitter
Email

Bob Marley śpiewał „Don’t Give Up the Fight”  –  no to my też nie poddajemy się… koronawirusowi ! Nie możemy w tym roku zaprosić na Piaski młodych polskich kapel reggae, więc zapraszamy do Internetu, na 14. Konkurs Młodych Talentów imienia Ryszarda Sarbaka online! Biorąc pod uwagę aktualny stan epidemiologiczny w Polsce  i obowiązujące w związku z tym obostrzenia dla imprez kulturalnych, to jedyna forma umożliwiająca jego przeprowadzenie – ale za to taka, która daje dodatkowe możliwości!

 

W tym roku wiemy już na pewno, że nie odbędą się zaplanowane na koniec  lipca koncerty na Piaskach w Ostrowie  Wielkopolskim. Zamiast nich proponujemy błyskawiczny konkurs przygotowany według zupełnie nowych zasad.

Co zatem muszą zrobić zespoły i soliści, żeby wziąć udział w 14. Konkursie Młodych Talentów online ?

Należy przygotować i przysłać do nas na adres: festiwal@reggaenapiaskach.pl plik video (wetransfer, google disc itp.) z od 1 do 3 utworów w wersji video. Może to być nagranie ze studia, albo nagranie koncertowe, jak również osobne teledyski, czy każda inna forma prezentacji własnej, oryginalnej muzyki.

Nadesłane fragmenty muzyczne zostaną wyemitowane 24 lipca 2020 r. podczas specjalnej internetowej transmisji w ramach 14. Konkursu Młodych Talentów online. Transmisja będzie dostępna za darmo na naszej stronie internetowej: www.reggaenapiaskach.pl oraz w naszych mediach społecznościowych: na kanale Facebook i You Tube. Muzyczne propozycje uczestników zostaną poddane internetowej ocenie przez słuchaczy oraz jury. Najlepsze z nadesłanych propozycji zostaną nagrodzone. Dla najlepszego zespołu ufundujemy nagrania w profesjonalnym studiu nagraniowym, wydawnictwa muzyczne oraz zaproszenie na przyszły rok 2021 do zagrania w Festiwalu Reggae na Piaskach.

Transmisja będzie realizowana ze studia video zlokalizowanego na terenie Piasków Szczygliczki w Ostrowie Wielkopolskim. W efekcie  powstanie wielogodzinny program internetowy składający się z kilku zasadniczych części.

Najważniejsza będzie opisana wyżej część konkursowa, w której prezentowane będą nadesłane propozycje muzyczne zespołów.

Oprócz niej, planujemy obszerną część poświęconą muzycznym wspomnieniom i podsumowaniom dotychczasowych 13. edycji Konkursu. A jest już co wspominać, bo nasz Konkurs to najstarsze odbywające się regularnie i bez przerwy tego typu przedsięwzięcie w gatunku reggae w Polsce.

W ciągu 13. poprzednich edycji na scenie Konkursu Młodych Talentów zaprezentowało się kilkudziesięciu młodych wykonawców rożnych gatunków reggae. Dlatego chcemy podtrzymać tę dobrą tradycję.

Korzystając z bogatego archiwum cyfrowego Konkursu, chcemy zaprezentować fragmenty najciekawszych koncertów, zarejestrowane rozmowy z wykonawcami, jak też  specjalnie przygotowane na bieżącą edycję wywiady z laureatami.

W ramach Konkursu ważny jest również aspekt edukacyjny. Dlatego patronem Konkursu jest Ryszard Sarbak, jeden z założycieli i liderów legendarnego poznańskiego zespołu Gedeon Jerubbaal, jednego z pionierów muzyki reggae w Polsce. Konkurs przypomina jego sylwetkę i dorobek, które są jednocześnie punktem odniesienia dla kolejnych nowych pokoleń młodych muzyków reggae z całej Polski.

Imprezą towarzyszącą Konkursowi będzie podsumowanie i ogólnopolska promocja wydawnictwa Stowarzyszenia Strefa Kultury pod tytułem “Rokosz – historia reggae pisana w Ostrowie Wielkopolskim”.  To unikalny projekt stanowiący  podsumowanie działalności ostrowskiego zespołu Rokosz – kolejnego z prekursorów polskiego reggae z lat 80. XX stulecia. Stowarzyszenie przygotowało wydawnictwo składające się z płyty CD z zapisem koncertu  Rokosza z 1987 roku oraz płyty DVD z zapisem video dwóch koncertów: archiwalnego występu podczas festiwalu Reggae nad Wartą w Gorzowie Wielkopolskim 1987 roku oraz jedynego koncertu reaktywowanego jednorazowo Rokosza podczas Festiwalu Reggae na Piaskach 2013.  Wydawnictwo uzupełnia książeczka z tekstami i historia zespołu Rokosz.

W ramach transmisji opowiemy o powstaniu wydawnictwa, a laureaci Konkursu otrzymają je również, jako jedną z nagród.

Konkurs ma charakter ogólnopolski i adresowany jest do młodych wykonawców grających różne odmiany muzyki reggae. Dla uczestników (zespołów) udział w Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka to wielka szansa na zbudowanie własnej pozycji artystycznej, a dla niektórych to również bezpośrednia furtka do profesjonalnej kariery.

Macie do nas pytania? Piszcie na prv Festiwalu Reggae na Piaskach, ślijcie maile.   Więcej szczegółów wkrótce.  

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top