ASWAD ft. Brinsley Forde  – Live&direct na Piaskach

Facebook
Twitter
Email

Członek-założyciel, główny wokalista i autor tekstów legendarnej formacji ASWAD powraca z repertuarem swojego macierzystego zespołu. Brinsley Forde to artysta nieprzeciętny, z niekwestionowanym dorobkiem w wielu dziedzinach. Prawdziwy dżentelmen i profesjonalista. Jego energia, prezencja sceniczna, głos i pasja nigdy nie osłabły i nadal zachwycają tłumy na całym świecie.  

 

Aswad superstar

W latach 80. I 90. Aswad z powodzeniem radził sobie zarówno na największych festiwalach reggae, jak i na listach przebojów. Brinsley Forde razem z Aswad zdobył pierwsze miejsce na brytyjskiej liście przebojów z dobrze znanym hitem „Don’t Turn Around”. Kolejny hit z listy Top 20 to „Give A Little Love”. Zespół nadal pojawiał się w pierwszej dwudziestce brytyjskich list przebojów dzięki albumowi „Distant Thunder” i utworom „On and On” oraz „Next to You” i „Shine” w 2018.

 

 

Nominacje do Grammy

Brinsley Forde to Artysta dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy, jako główny wokalista zespołu Aswad. Swoją trzecią nominację do nagrody Grammy, za utwór ”Ulterior Motives”, który znalazł się na albumie Sly + Robbie nominowanym w kategorii: Najlepszy Album Reggae, podczas 62. dorocznej ceremonii rozdania nagród Grammy w styczniu 2020 r.

 

Aktor

Jako aktor dziecięcy w serialu telewizyjnym dla dzieci „Here Come the Double Deckers”. Zagrał także jako Wesley w popularnym brytyjskim sitcomie „Please Sir!”, a także w filmie fabularnym z tej samej serii w 1971 roku.

Wystąpił także w filmie o Jamesie Bondzie „Diamenty są wieczne”, a także w „The Georgian House” i „Goodbye” Charliego Brite’a. Jego rola w kultowym filmie „Babilon” (reżyseria: Franco Rosso) została ostatnio ponownie doceniona przez Brytyjski Instytut Filmowy i jest emitowana w BBC.

 

Prezenter

Jako gospodarz telewizji sieciowej Brinsley prezentował VH1 Soul Vibrations, Ebony & Ebony on the road BBC, audycje radiowe BBC 6 Music Lively Up Yourself i Dub Bashment. Brinsley’s można usłyszeć, prezentując cieszące się uznaniem radiowe filmy dokumentalne „Behind The Smile” przedstawiające prawdziwe życie Boba Marleya i Island Rock, ośmioczęściową serię z okazji 40. rocznicy odzyskania niepodległości przez Jamajkę.

Koncerty  

Aswad z Brinsleyem Forde’m zagrał na największych festiwalach w Wielkiej Brytanii i Europie, odbył trasę koncertową po Ameryce Południowej, która prowadziła przez Argentynę, Brazylię, Kostarykę, Chile, Panamę i Meksyk.

Na początku 2019 roku Brinsley założył brytyjską supergrupę reggae „3 The Hard Way”, z Davidem Hindsem (Steel Pulse) i Dennisem Bovellem (Matumbi). Pierwsze wydawnictwo „Chillin” z udziałem Davida Hindsa z legendarnego zespołu Steel Pulse znalazło się na liście 15 najlepszych piosenek reggae na świecie w 2020 roku.

Mieszanka klasyków Aswada i nowego materiału z jego gwiazdorskim zespołem nie zawiodła nawet największych tłumów, takich jak South American Tour 2017/8 z 6 krajami i 60 000 fanów, Boomtown, Great North Ska Fest, Dubwood. Występował także w Royal Albert Hall w hrabstwie Lambeth przed 75 000 fanów, w teatrze Roundhouse obok 3 The Hard Way.

 

Występ w ramach festiwalu Reggae na Piaskach będzie pierwszym koncertem ASWAD w tym składzie w Polsce od wielu lat.

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top