JEMIAYKA – reggae z poczuciem humoru

Facebook
Twitter
Email

Obdarzeni poczuciem humoru i niezwykłą umiejętnością opowiadania w piosenkach o poważnych sprawach w lekki, czasem żartobliwy sposób. O swojej muzyce mówią, że grają „haquna reggae style”. Nie przeszkadza im to dobrze czuć się w prawdziwej pulsacji reggae. Jedno jest pewne: nie sposób nudzić się na ich koncertach! 

 

Zespół pochodzi z Torunia, a swoje początki datuje na 2003 rok. Ważną wartością muzyki zespołu Jemiayka są ciekawe teksty, w których przejawia się specyficzne poczucie humoru, charyzma wokalisty i dużo energii wymienianej z publiką na koncertach.

W swoich utworach poruszają ciekawe tematy, często bardzo aktualne i uniwersalne. Dzięki temu coraz szersze grono odbiorców może poznawać reprezentowany przez Jemiaykę styl, nazwany przez nich „haquna reggae style”.

Trzon zespołu stanowią jego założyciele: Jarek “Babajaro” Szubert oraz Robert “Odik” Ohde – doświadczeni toruńscy muzycy. W trakcie działalności zespołu skład ulegał wielu zmianom, lecz wykrystalizował się ostatecznie w 2016 roku.

Dobrze czują się zarówno w małych klubach, jak i na dużych scenach plenerowych (Kortowiada w Olszytnie w 2005 roku, Juwenalia w Toruniu w 2006 roku, Ostróda Reggae Festival w 2019 roku). Dwukrotnie występowali również na Afryka Reggae Festival w toruńskiej Od Nowie. W 2019 roku wygrali Trzciamajka Festival, organizowany nad jeziorem w Trzciance. W tym samym roku wydali swoją premierową płytę pt. „Sorry, że tak późno…”, która jest syntezą dotychczasowej muzycznej działalności.

VIDEO 

 

 

 

FOTO

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top