GUTEK

Facebook
Twitter
Email

Gościł na ponad 80 płytach, ale obecnie pracuje nad pierwszą własną, na której występuje w roli autora, kompozytora i lidera. Słychać na niej to, co najlepsze z Indios Bravos, czasem z dodatkiem rythm&and&bluesa, wzbogacone o hip-hopowe efekty. Cieszymy się, że Gutek znowu rozkołysze w lipcu Piaski !

Gutek 1000x450_Fotor

Przez wiele lat jego charakterystyczny głos i melodyjny śpiew kojarzył się z Indios Bravos, jak również dodawał smaku hip hopowym hymnom przełomu wieków. „Ja to Ja” Paktofoniki , „Rapowe Ziarno” Abradaba czy „To Dla Moich Ludzi” Vienia i Pelegoto przykłady pierwsze z brzegu.

Chociaż Gutek został przypisany do reggae i hip hopu to wgłębiając się w gąszcz jego muzycznych kolaboracji, na kilkudziesięciu płytach przy których pracował znajdziemy całe spektrum muzycznych gatunków. Do współpracy zapraszany był min przez Marię Sadowską i Roberta Brylewskiego, Kamila Bednarka i Darka Malejonka, Pidżamę Porno i Strachy Na Lachy, Farben Lehre, Happysad czy metalową grupę Maqama oraz wielu innych.

Nie odcinając się od swoich korzeni Gutek próbuje znaleźć własną formę muzyczną – czasem wywodzącą się od pulsacji reggae, czasem bazującą na swingu rhythm-and-bluesa.

Kompozycje na płytę powstawały na gitarze akustycznej, ale wpływ na ich ostateczny kształt mieli również młodzi i zdolni muzycy zaproszeni przez wokalistę do składu zespołu. Dwaj z nich, bracia Dawid i Tomek Mańkowscy, współtworzyli wcześniej między innymi formację Druga Strona Lustra i Roots Rockets, natomiast Janek Koźliński będący studentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach udzielał się w formacjach takich jak: Organic Noises, Riffertone czy Improband.

Skład uzupełnia legendarny DJ Feel-X, weteran sceny hip-hop i graffiti, członek Kalibra 44, który jako DJ współpracował min ze Wzgórzem Ya-Pa-3, Kazikiem, Kultem, Kazikiem Na Żywo, Kapelą Ze Wsi Warszawa, DonGuralEsko, Kalim czy Los Pierdols

Pierwszy występ mający charakter live session odbył się w grudniu w Katowicach, został zarejestrowany na video i jest dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=SAWzF0ilOlM.

Płyta Gutka jest realizowana w IGS Studio przez Igora Sobczyka, z którym Gutek debiutował na scenie.

 

Gutek Live Session

 

Gutek

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top