Zmiany na Piaskach

Facebook
Twitter
Email

Sporo zmian czeka w tym roku na publiczność dorocznego święta muzyki reggae w Ostrowie Wielkopolskim. Imprezy startują już w piątek 22 lipca 10. Konkursem Młodych Talentów, a w sobotę 23 lipca 16. Festiwal Reggae na Piaskach z międzynarodową obsadą.

 RNP 2016 fb glowene copy

Największe zmiany czekać będą na publiczność w piątek 22 lipca. Nowym elementem będzie pierwszy Piaski Clash – czyli mikrofonowy „pojedynek nawijaczy”. Zawodnicy zmierzą się w improwizowanej melodeklamacji w rytm specjalnie przygotowanych na wzór klasycznych jamajskich imprez tego typu riddimów. Najlepszy „nawijacz” zgarnie atrakcyjne nagrody, a o zwycięstwie zadecyduje publiczność. Selektorem będzie KUBA 1200, a prowadził będzie JUNIOR STRESS, który zakończy piątkowy clash swoim koncertem.

Konkurs poświęcony jest nowym, młodym wykonawcom polskiego reggae. Niezmieniona pozostaje formuła w której uczestnicy zostają wybrani na podstawie nadesłanych zgłoszeń, a laureata wybierze publiczność. W tym roku wystąpią cztery młode zespoły: MISTAH LEGO, KOMPANIJA REGGAE SOUND, SARI SKA BAND, WOLNI LUDZIE, a konkursowe zmagania zakończy koncert laureata z poprzedniej edycji – zespołu BAOBAB.

Warto przypomnieć, że w poprzednich to właśnie na ostrowskim Konkursie Młodych Talentów debiutowali tacy wykonawcy, jak między innymi BETHEL, RAGGAFAYA, STARGUARDMUFFIN, czy KAMIL BEDNAREK.

Sobotni Festiwal rozpocznie koncert laureata piątkowego Konkursu. Po nim gwiazdy jamajskiego i polskiego reggae,

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top