Przedłużamy czas zgłoszeń zespołów i nawijaczy

Facebook
Twitter
Email

Jeszcze o tydzień przedłużamy czas oczekiwania na Wasze zgłoszenia zespołów do 11. Konkursu Młodych Talentów im. R. Sarbaka oraz nawijaczy do drugiej edycji Piaski Clash-u. Podajemy terminy, regulaminy i nagrody i czekamy do 9 czerwca 2017.

 

11. KONKURS MŁODYCH TALENTÓW im. RYSZARDA SARBAKA

Konkurs

Konkurs przeznaczony jest dla polskich zespołów grających różne odmiany muzyki reggae. Zasady konkursu są proste i przejrzyste.

Każdy zespół, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać na adres: reggae@zapis.net.pl zgłoszenie, zawierające link do nagrań video/audio lub same nagrania, zdjęcia i krótką informację o zespole. Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które występują przed festiwalową publicznością, która dokonuje w głosowaniu wyboru laureata. Zwycięski zespół otrzymuje nagrody rzeczowe: sprzęt muzyczny oraz efektowną statuetkę. Konkursowi patronuje Ryszard Sarbak – trębacz i założyciel pionierskiej formacji reggae w Polsce, Gedeonu Jerubbaal.

Dotychczasowi laureaci to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009), Bethel , Starguardmuffin (2010), Ragafaya (2011), Bez Jazgh (2012), Roots Rockets (2013), Cztery Metry od Chodnika (2014), Baobab (2015), Sari Ska Band (2016).

Na zgłoszenia zespołów czekamy do 9 czerwca.

 

PIASKI CLASH II

Po raz drugi odpalamy Piaski Clash – czyli mikrofonowy „pojedynek nawijaczy”. Zawodnicy zmierzą się w improwizowanej melodeklamacji w rytm specjalnie przygotowanych riddimów. Nawiązując do klasycznej jamajskiej formuły soundclash, w piątkową noc mikrofon będzie przechodził z rąk do rąk, a nawijacze będą walczyć o szacunek i hałas od publiczności. Najlepszy „nawijacz” zgarnie nagrody, a o zwycięstwie zadecyduje publiczność.

Clash II plakat

„Pojedynek” podzielony jest na rundy, w których śpiewacie swoje numery, zmierzycie się z klasycznymi i nowymi jamajskimi riddimami wybranymi przez jury. Ważny będzie więc nie tylko wasz repertuar, ale też umiejętność improwizowania i odnalezienia się w formule klasycznej sound systemowej sesji.
Clashowe zamieszanie na Piaskach poprowadzi Kuba Olejnik z Radia Eska, a za gałkami stanie nie kto inny, tylko sam K-Jah – polski producent i dj, odpowiedzialny między innymi za Rastasize – pierwszy polski projekt reggae realizowany na Jamajce. O zwycięstwie zadecydują jurorzy.
Na zwycięzcę czeka nagroda finansowa w wysokości 500 zł oraz gadżety ufundowane przez sponsorów.

Dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników mamy efektowne pamiątki uczestnictwa, festiwalowe koszulki oraz karnety VIP na piątkowy 11. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka i na sobotni 1t. Festiwal Reggae na Piaskach.

 

Jak wystąpić w clashu?

Każdy chętny do sprawdzenia się podczas naszego clashu MUSI przysłać do nas DO KOŃCA MAJA 2017 r. maila na adres :reggae@zapis.net.pl z następującymi informacjami (wyłącznie do naszej wiadomości)

IMIĘ/NAZWISKO:
KSYWKA [JEŚLI MASZ]:
ROK URODZENIA:
LOKALIZACJA:
STRONA WWW/FB [JEŚLI MASZ]:
3 ULUBIENI ARTYŚCI:
EMAIL:
NUMER TELEFONU:
* LINK YOUTUBE / MP3 do przynajmniej dwóch swoich numerów, a najlepiej też do jakiegoś wykonania na żywo.

MAILE BEZ INFORMACJI I LINKÓW NIE BĘDĄ BRANE POD UWAGĘ.

Każdy zgłaszający się do clashu powinien udostępnić to wydarzenie na swoim profilu na fb/fan page’u.

 

Regulamin:

  1. Runda – każdy po 3 minuty, jak w zeszłym roku
  2. Runda – dwa wejścia po 1:30. Jeden Riddim znany wcześniej, jeden niespodzianka
  3. Runda – trzy wejścia po 1:30. Jeden Riddim znany wcześniej, jeden niespodzianka, jeden Freestyle na podany temat. Odpada najsłabszy
  4. Runda – dwa wejścia po 2:00. Jeden Riddim znany wcześniej, jeden własna kompozycja. Najsłabszy odpada
  5. Finał – 1:1. 3 wejścia. Każdy wybiera 1 Riddim nawija obu. Ostatnie wejście pod Riddim wybrany przez organizatorów.

Przy parzystej ilości – zasady podobne z podziałem na grupy i finał zwycięzców obu grup.

 

PYTANIA? WĄTPLIWOŚCI ? PISZCIE DO NAS na reggae@zapis.net.pl

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top