19, 20 LIPCA SPOTYKAMY SIĘ NA PIASKACH !

Facebook
Twitter
Email

Tegoroczna,  już 19 edycja Festiwalu Reggae na Piaskach, odbędzie się w dniach 19,  20 lipca 2019 oczywiście nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. W piątek zapraszamy na Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka oraz koncert gwiazdy wieczoru i noc sound systemów, a w sobotę tradycyjnie koncerty jamajskich i polskich gwiazd reggae.

 

W tym roku przygotowujemy dla Was sporo atrakcji: zarówno tych, których możecie się spodziewać, jak i zupełnych niespodzianek.

Rozpoczynamy po południu w piątek, 19 lipca od 13. edycji Konkursu Młodych Talentów imienia Ryszarda Sarbaka.  To nierozerwalnie związana z Festiwalem Reggae na Piaskach, choć w swojej formule osobna impreza, przeznaczona dla młodych, polskich zespołów, rozpoczynających swoją przygodę z muzyką reggae.

 

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Zasady konkursu są proste i przejrzyste. Każdy zespół, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać na adres – festiwal@reggaenapiaskach.pl zgłoszenie, zawierające nagrania lub linki do clipów, nagrań audio itp., zdjęcia i krótką informację o zespole.

Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które występują na dużej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem przed festiwalową publicznością, która dokonuje w głosowaniu wyboru laureata. Na zgłoszenia czekamy do końca maja.

NAGRODY

Zwycięski  zespół otrzymuje nagrody rzeczowe (markowy sprzęt muzyczny), materiały promocyjne (gadżety reklamowe z logo zwycięskiego zespołu) oraz efektowną statuetkę. W kolejnym roku laureat zapraszany jest na Reggae na Piaskach, na otwarcie festiwalu.

Uwaga – pracujemy nad specjalną niespodzianką dla laureata. Szczegóły już wkrótce.

LAUREACI

Dotychczasowi laureaci Konkursu to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009),  Bethel , Starguardmuffin (2010), Kamil Bednarek – nagroda specjalna jury, Ragafaya (2011), Bez Jazgh (2012), Roots Rockets (2013), Cztery Metry od Chodnika  (2014), Baobab (2015), Sari Ska Band (2016), Reggaeside (2017),  Seeyah (2018).

 

SOBOTA DLA GWIAZD

W sobotę również nie zabraknie oryginalnych, jamajskich wibracji, z najwyższej muzycznej półki. Już wkrótce poznacie naszego głównego headlinera. Dziś możemy zdradzić,  że będzie to zespół „złotej ery” jamajskiego reggae , który jeszcze nigdy nie był w Polsce.

Skład uzupełnią polskie i inne zagraniczne zespoły, grające różne odmiany muzyki reggae. Obecnie dopinamy line up i już wkrótce poznacie więcej szczegółów.

 

CO NOWEGO ?

Nie zabraknie również nowości. Przede wszystkim, poszerzamy formułę piątku, który zostanie wzbogacony o koncert międzynarodowej gwiazdy i noc sound systemów. To z pewnością wzbogaci program dnia konkursowego. Warto więc będzie przyjechać na Piaski już w piątek. Tradycyjnie, czekać na was będzie  pole namiotowe z dobrymi warunkami sanitarnymi oraz pełną gastronomią.

Zmieni się również nieco charakter drugiego dnia festiwalowego. Planujemy poszerzyć formułę muzyczną, by móc zaprezentować zespoły, których być może się nie spodziewacie na Piaskach. Udowodnimy, że reggae można grać na wszystkich szerokościach geograficznych! Zaprosimy Was na ciekawe warsztaty,  przedstawimy ciekawych ludzi z kręgu reggae – a zanadrzu trzymamy jeszcze kilka niespodzianek.

W związku z poszerzeniem formuły,  przygotowujemy więcej opcji zakupu biletów i karnetów.

Zapiszcie w sercach i kalendarzach daty: 19,20 lipca 2019 r dla Reggae na Piaskach!

Zaglądajcie często na naszą nowa stronę internetową i na nasze media społecznościowe. Zapiszcie się na nasze wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/298647037453534/ by wziąć udział w  jednym z  konkursów.

Do zobaczenia wkrótce na Piaskach !  

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top