REGGAE NA PIASKACH 2022 podsumowanie od organizatorów 

Facebook
Twitter
Email

Adrenalina koncertowa już opadła, więc choć zmęczenie jeszcze nie zniknęło, to pora na pierwsze podsumowanie od strony organizatorów.

 

Pierwszy dzień festiwalu – jak przystało na Reggae na Piaskach – przygotowaliśmy na plaży, dosłownie na piasku. I choć żar lał się z nieba, to daliśmy radę.

Po koncercie bawiliście się długo w nocy do muzyki serwowanej przez @Oldschool Selecta, który tworzyli: Tomek Końcą (Radical Irie), Janusz Kusz (dj YasMan) i dj Krzak (Andrzej Strycharczuk), którzy zaprezentowali bardzo różnorodne odmiany muzyki reggae.

W sobotę po południu powitał nas wprawdzie deszcz, ale koncertowy namiot, ustawiony w tym roku w zupełnie innym miejscu, pozwolił nam przyjąć pogodę z dużym spokojem. Zresztą, potem było już tylko lepiej.

W tym roku przygotowaliśmy znacznie większą strefę chill-outu, co spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem. Również nasza tradycyjna strefa zabaw i animacji dla dzieci cieszyła się nieustannym zainteresowaniem naszych najmłodszych gości. Reggae na Piaskach to przecież festiwal rodzinny i bardzo nas cieszy, że tak wiele osób przyjeżdża na niego ze swymi pociechami. Odbieramy to, jako przejaw zaufania do nas i przekonania, że Wasze pociechy w każdym wieku mogą się tu dobrze bawić  i być bezpieczne. Dodajmy tylko, że najmłodszy festiwalowicz, Julian, miał… 7 miesięcy 😊

Tegoroczna propozycja muzyczna była bardzo urozmaicona, choć jej ostateczny obraz to efekt długich i wyjątkowo trudnych przygotowań i negocjacji. Nie dość, że sami musieliśmy dwukrotnie zmieniać naszego headlinera, to jeszcze niemal w ostatniej chwili pomogliśmy innemu polskiemu festiwalowi, który znalazł się w bardzo trudnej sytuacji z powodu nieobecności ich głównej gwiazdy.

W efekcie trzeba jednak powiedzieć, że „nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, bo „włoscy bliźniacy z jamajską duszą” czyli zespół @Mellow Mood udowodnili, że ich muzyka to absolutna europejska czołówka. Ich niezwykle melodyjne, wykonywane z lekkością i feelingiem, utwory rozkołysały koncertowy namiot na dobre.

Nie przeszkodził nawet fakt, że jeden z braci bliźniaków na trzy godziny przed koncertem boleśnie skręcił nogę w kostce i musiał cały koncert śpiewać na siedząco. Po koncercie jego brat przez co najmniej pół godziny podpisywał płyty i cierpliwie pozował do zdjęć na ściance. Wielki szacun dla obu braci za wytrwałość i podziękowania dla @Marcin Karczewski za błyskawiczne działanie!

Cieszy nas niezmiernie, że tak znakomicie przyjęliście koncert zespołu @Załoga Kryzys. To był spektakularny come back, który należy określić wprost, jako powrót legendy. Choć niektórzy z nich od kilku dekad nie zajmują się już muzyką, to razem pokazali, że wciąż jest w nich punkowy pazur i chęć grania muzyki. Niezwykle sympatycznie wyszło też cieszące się dużym zainteresowaniem spotkanie z muzykami byłego Kryzysu, prowadzone przez @Piotr Owczarek. Wkrótce zobaczycie zapis tego wydarzenia.

A pozostali tegoroczni Artyści? Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Marek  @Dreadsquad Bogdański pokazał, dlaczego jest jednym z najbardziej znanych i cenionych polskich Artystów reggowych poza granicami naszego kraju, a Daddy Bozo dodatkowo uatrakcyjnił jego występ.

Koncert zespołu Jemiayka łączył festiwal z konkursem, występując jako gwiazda 16. Konkursu. Trzon zespołu zagrał również jako Brylband – jedyny w Polsce tribut band Roberta Brylewskiego.  To był ich (i nasz) hołd dla Jego twórczości .

W Ostrowie nie zapominamy o młodych zespołach polskiego reggae, dla których od 16 lat bez przerwy organizujemy specjalną część konkursową.

Dlatego łącznikiem pomiędzy częścią konkursową i festiwalem był bardzo udany koncert wesołej załogi z Tarnobrzegu, czyli zeszłorocznego laureata, zespołu GUN JAH Official który rozrósł się do 15 osobowej orkiestry.

I choć zgłoszeń nie przychodzi już tak wiele, jak jeszcze 10 lat temu, to nadal chcemy to robić. W tym roku wybraliśmy do zagrania na 16. Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka Piaskach zespoły: @Mayoroots @Neithan i dr Hekele @ Kołtun i @Żywica. Jury w składzie: Piotr Owczarek, Tomek Końca, Janusz Kusz i Jarek Wardawy wybrało laureatem 16 Konkursu Młodych Talentów zespół Żywica, który w nagrodę będzie mógł zrealizować dwudniową sesję nagraniową w @Studio Play w Ostrzeszowie. Jury spodobał się również wyróżniony koncert Mayoroots, który oprócz laureata, został zaproszony na koncert w przyszłym roku.

Na koniec podziękowania. I tu lista powinna być bardzo długa!  Dziękujemy wszystkim wykonawcom, tym międzynarodowym gwiazdom i utalentowanym debiutantom.

Znakomitą robotę zrobili jak zawsze na naszym festiwalu @Master Ton dzięki którym bas pieścił i masował nasze ciała.

Dziękujemy ochronie, która delikatnie i z wyczuciem pilnowała naszego wspólnego bezpieczeństwa oraz ekipie, która przyjmowała i opiekowała się Wami na polu namiotowym.

Wielkie dzięki dla wszystkich naszych wolontariuszy. Dzięki tej sprawdzonej i zgranej ekipie nasz backstage żył na okrągło, a każdy Artysta i nasz gość mógł zawsze dostać coś do zjedzenia lub napicia się.

Jak było w tym roku, zobaczycie oglądając pierwszą porcję znakomitych zdjęć od @wdobrymkadrze

Będzie też dużo fragmentów koncertów na video od @Bombaclass

Przede wszystkim dziękujemy jednak Wam, ludziom z całej Polski, którzy kolejny raz zaufali i przyjechali na Piaski w Ostrowie. Spotkaliśmy mnóstwo znajomych z różnych lat naszego festiwalu, bo ci którzy raz poczuli unikalną, piaskową atmosferę, bardzo często do nas wracają. Coraz częściej ze swoimi pociechami, które od najmłodszych lat (a nawet miesięcy) słuchają reggae.

To wszystko sprawia, że warto robić tę imprezę.

Organizatorzy

 

 

Organizator 22. Festiwalu Reggae na Piaskach, Stowarzyszenie Strefa Kultury, dziękuje Mecenasom, którymi byli:

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Ostrowski,

Regionalny Zakład Zagospodarowania Odpadów, Intermarche, Bricomarche,

Ker, PETRONOVA, Bogen Dachy Bawarii, Lazur, Sklejka-Eko, BHP Oszczęda, Ergo Hestia,

WODKAN, Miejski Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Zakład Komunikacji 

 

Dziękujemy również Mecenasom 16. Konkursu Młodych Talentów, którymi byli: 

Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Powiat Ostrowski,

Górecznik, PBO, Prebet-Bud.

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top