Boleo & Follow The Riddim – nadzieja polskiego reggae 

Facebook
Twitter
Email

Boleo & Follow The Riddim – nadzieja polskiego reggae – formacja założona przez Piotra „Boleo” Jaworskiego i Jakuba Skibińskiego w 2017 r. zagra na tegorocznym 23. Festiwalu Reggae na Piaskach.

 

Jej stały skład uformował się na przełomie pierwszych nagrań do debiutanckiego albumu Boleo pt. „Follow The Riddim”, który ukazał się wiosną 2019r. Od tego czasu zespół w składzie :

Piotr Jaworski – wokal, Wiktor Goclan – wokal, instrumenty perkusyjne, Jakub Skibiński – perkusja , Mateusz Młodziński – Bas, Grzegorz Przepióra – Klawisze, Eryk Jaworski – Gitara.

Zespół wspólnie pracuje nad nowym materiałem inspirując się korzenną muzyką jamajską, dodając pierwiastek nowoczesnego brzmienia oraz własnego spojrzenia. Muzyka reggae (jak sami mówią) jest mocnym fundamentem, a treść murem, który na nim stoi. Teksty, których autorami są wokaliści Piotrek  i Wiktor inspirowane są otaczającą rzeczywistością, problemami ludzi, świata, również przemycają uniwersalne ludzkie wartości, dodając przy tym otuchy i wiary w lepsze jutro.

Jak sami autorzy mówią :

„Są to również wskazówki dla nas samych, abyśmy pamiętali co jest w życiu ważne, kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji, lub na niewłaściwej ścieżce, lub po prostu zapomnimy”

Boleo & Follow The Riddim w 2021r. zdobywają pierwsze miejsce w konkursie Czwórka Reggae Contest na Ostróda Reggae Festiwal. Rok później pojawiają się na tym samym festiwalu z premierą drugiego krążka pt. „ISKRA”.

Od bieżącego roku 2023 skład zasilają nowi członkowie stanowiący sekcję dętą.

Maciej Mikłasz- trabka i Łukasz Głogowski – saksofon.

Z takim składem Boleo & Follow The Riddim wyruszają do Was podzielić się swoją muzyką i wymienić energią.

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top