NEW KINGSTON – wschodząca gwiazda

Facebook
Twitter
Email

Młoda, wschodząca gwiazda jamajskiego reggae, pomieszanego z nowojorskim r&b i hip – hopem po raz pierwszy w Polsce zagra na RNP 2016.

RNP_2016_NEW-KINGSTONE_@

Zespół New Kingston został powołany do życia w 2006 przez Courtney’a Pantona Seniora w jego rodzinnym Brooklynie, by pokazać jaka mieszanka reggae, R&B & i Hip-Hopu powstanie z połączenia brzmienia nowojorskiego z jamajskimi korzeniami muzyków.

Ten zespół to prawdziwa rodzina, składająca się z 3 grających na różnych instrumentach i śpiewających braci (Stephen, Courtney Junior. I Tahir) oraz ojca Courtney Seniora, grającego na basie. Z ich jamajskimi korzeniami, to oczywiste że mają reggae we krwi, ale dorastając w muzycznym tyglu Nowego Yorku trzech braci całymi garściami czerpie z bogactwa wpływów i inspiracji.

W zeszłym roku New Kingston wydali swój trzeci album “KINGSTON CITY” dla jednej z największych niezależnych wytwórni reggae na świecie – Easy Star Records. Płyta zawiera 12 kompozycji z gościnnym udziałem Tribal Seeds, hawajskiego piosenkarza Kimie Minera, Sister Carol, a także takich gwiazd jamajskiego reggae, jak goszczący niedawno w Polsce The Wailing Souls, czy Sugar Minott. Ta płyta jest dla zespołu wielkim krokiem naprzód, co potwierdzają wspólne koncerny i trasy z takimi gwiazdami, jak: Collie Buddz, The Green, Soja, Matisyahu, Rebelution, Easy Star All-Stars, czy Beres Hammond.

-New Kingston na dobre zadomowili się na światowej scenie reggae, na której są jednym z najbardziej pracowitych zespołów – twierdzi szef Easy Star, Eric Smith. – Ich koncerty są bardzo dynamiczne I ekscytujące, co potwierdzi każdy artysta pracujący z nimi – dodaje.

Ta ciężka praca zaprowadziła ich z małej, ciasnej piwnicy na Brooklynie, gdzie zaczynali, na największe festiwale reggae na świecie, jak California Roots Festival, Monterey Bay Reggae Festival, Reggae On The River, a w Europie na Summer Jam Germany, Uppsala Reggae Festival i wiele innych.

Do Polski przyjeżdżają po raz pierwszy, więc ich koncert podczas Festiwalu Reggae na Piaskach będzie debiutem w naszym kraju.
RNP 2016 New Kingstone 1000x400 copy

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top