Jest pięciu do clashu

Facebook
Twitter
Email

Po zapoznaniu się ze zgłoszeniami, jury w składzie: Junior Stress, Kuba1200 i Jarek Wardawy podjęło decyzję o wpuszczeniu do konkursu 5 zawodników. Są to: Olaf Bressa, Simonu, Dawid Albaaaj , YongSoul oras Długi Długson. W najbliższych dniach zaznajomimy was z sylwetkami tych nawijaczy.

Clash 1000x400 copy

Cała piątka walczyć będzie o 1000 pln, masę pomniejszych nagród, oraz oczywiście szacunek i uznanie publiczności. Clash zakonczy się występem Juniora Stressa z towarzyszeniem zwycięzcy. Pierwszy Piaski Clash odbędzie się 22 lipca, w piątek – czyli w dniu Konkursu Młodych Talentów przy Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.

Program dnia: Piątek , 22 lipca.

17.00 – Konkurs Młodych Talentów: MISTAH LEGO, KOMPANIJA REGGAE SOUND, SARI SKA BAND, WOLNI LUDZIE

22.00 – BAOBAB – laureat Konkursu z 2015 r.

23.30 – Piaski Clash: Olaf Bressa, Simonu, Dawid Albaaaj, YongSoul oras Długi Długson

Ok. 2.00 – JUNIOR STRESS & KUBA1200

Każdy z 4 zakwalifikowanych nawijaczy będzie mógł zaprezentować się na scenie po około 25 minut. Cały pojedynek podzielony jest na rundy, w których śpiewacie swoje numery, zmierzycie się z klasycznymi i nowymi jamajskimi riddimami wybranymi przez jury. Ważny będzie więc nie tylko wasz repertuar, ale też umiejętność improwizowania i odnalezienia się w formule klasycznej sound systemowej sesji.

Selektorem będzie Kuba1200, prowadził będzie Junior Stress, który zakończy clash swoim koncertem. O zwycięstwie zadecyduje publiczność.

Nagrodą główną jest 1000 zł, okazały puchar oraz gadżety i ubrania ufundowane przez sponsorów, a także tekst o zwycięzcy na popularnym portalu rrr.com.pl. Dla wszystkich zakwalifikowanych uczestników mamy efektowne pamiątki uczestnictwa, festiwalowe koszulki oraz karnety VIP na piątkowy 10. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka i na 16. Festiwal Reggae na Piaskach.

PIASKI CLASH podzielony jest na rundy odbywające się według następujących zasad:

 

RUNDA 1 Prezentacja

Każdy nawijacz ma 3 minuty, żeby zaprezentować się na scenie, ze swoim własnym repertuarem – zagospodarowanie swojego czasu dowolne.

 

RUNDA 2 Classic riddims

Każdy nawijacz prezentuje swoje umiejętności na 3 klasycznych riddimach, których nazwy dostanie od nas wcześniej.

 

RUNDA 3 Free Riddims

Wokaliści muszą nawinąć na podkładach, które ogłosimy tuż przed samą rundą. Po tej rundzie jeden nawijacz odpada.

 

RUNDA 4 Własne numery

Każdy wokalista śpiewa po jednym numerze. Po tej rundzie kolejny nawijacz odpada.

 

RUNDA 5 Finał

Rozgrywka 1 na 1 / po ok. 3 numery na swoich i dobranych przez jury riddimach.

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top