MIEJSCE

Facebook
Twitter
Email

Jak dojechać do Ostrowa Wielkopolskiego?

Festiwal odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim, mieście w południowej Wielkopolsce, około 120 km od Poznania (patrz mapka). Impreza odbywa się nad zalewem Piaski, na skraju miasta od strony lotniska w Michałkowie.

 

Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim

Jeszcze kilka lat temu zalew (zbiornik jest sztuczny) Piaski Szczygliczka żył co najwyżej swoją dawną sławą. Obecnie, dzięki dużym nakładom finansowym to miejsce zasadniczo zmieniło swoje oblicze, zyskując przy tym na atrakcyjności. Ostrowianie zyskali miejsce do wypoczynku, jakiego trudno szukać w okolicy. Systematycznie wzbogacana infrastruktura koncertowa, sanitarna i gastronomiczna przyczyniła się do utworzenia miejsca znakomicie nadającego się na imprezy plenerowe.

 

Na Piaskach rozpoczęto od czystej wody.  Dziś dostarcza ją system kilkunastu pomp głębinowych, dzięki czemu można spokojnie powiedzieć, że woda jest czysta.

Stopniowo, na Piaskach montowano kolejne atrakcje. Ze środków unijnych wybudowane zostały dwa duże i nowoczesne boiska sportowe do siatkówki, koszykówki i tenisa. Na obu końcach zalewu powstały place zabaw, pomost i tzw. mała architektura. W roku 2010 wybudowana została brukowana promenada pieszo-rowerowa wokół całego zalewu, która jest całodobowo oświetlona.

Rekordy popularności bije linowy Linowy Park Przygód. To system zawieszonych na drzewach lin i przeszkód sprawnościowych, który z odpowiednią asekuracją może pokonać praktycznie każdy.

Popularne są także wielkie, przeźroczyste kule do chodzenia po wodzie, zorbing, motorówka z bananem, nowe łodzie ze zjeżdżalniami. Powstały efektowne pomosty widokowe, plenerowe grille i ścieżka zdrowia.

Na terenie ośrodka jest bardzo dobrze rozwinięta sieć małej gastronomii. Oprócz tradycyjnych, małych barów wybudowano dużą tawernę tuż przy plaży od strony ośrodka oraz drugą, oddaloną o około 1 km, w okolicy boiska sportowego. Na terenie ośrodka stanęła też nowa toaleta z prysznicami i pole namiotowe, dostępne w trakcie imprez.

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top