QSHAN DEYA – głos z siłą wulkanu

Facebook
Twitter
Email

Ten obdarzony niewiarygodnie mocnym i pięknym głosem artysta ma wszelkie dane, by stać się w tym roku muzyczną sensacją na europejskich festiwalach reggae. Jego skala wokalna pozwala mu dotknąć wysokich tonów Ala Greena i głębokich barytonów Barry’ego White’a. Często porównuje się go do Dennisa Browna, Luciano i Petera Tosha. Po raz pierwszy w Polsce, na Reggae na Piaskach zaśpiewa Qshan Deya.

 

Qshan Deya pochodzi z maleńkiej wysepki karaibskiej St. Vincent i Grenadyn. Choć sam mówi o sobie, że jest tylko „pokornym sługą Jah”, to jego głos predysponuje go do międzynarodowej kariery.
W tym roku po raz pierwszy przyjechał do Europy, gdzie wystąpi na kilku festiwalach, między innymi z takimi tuzami, jak Burning Spear, Morgan Heritage, czy Yellowman. Publiczność Reggae na Piaskach mogła go usłyszeć w specjalnym koncercie online podczas pandemicznej edycji festiwalu z 2020 roku. Teraz po raz pierwszy przyjedzie i wystąpi osobiście.

 

Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w 1999 roku w Brooklynie w Nowym Jorku, gdzie nagrał swój pierwszy singiel zatytułowany „Journey”. W 2001 roku ukazała się także jego debiutancka płyta pod tym samym tytułem.
Krótko później Qshan wyruszył w trasę po Stanach Zjednoczonych ze Star Trail Faily, gdzie występował jako support przed Anthonym B.
Jego fascynująca liryka i prezencja sceniczna z łatwością przyciągają uwagę publiczności. Jego skala wokalna pozwala mu dotknąć wysokich tonów Ala Greena i głębokich barytonów Barry’ego White’a. Często porównuje się go do Dennisa Browna, Luciano i Petera Tosha.
Qshan Deya po raz pierwszy odwiedził Jamajkę 23 lipca 2002 roku, gdy miał okazję spotkać się ze znanym producentem Bobbym Digitalem. Zaowocowało to jego pierwszym rockowym hitem dla miłośników „Show Me The Love”, który zajął pierwsze miejsce w Nowym Jorku w 2003 roku na liście karaibskiej stacji radiowej WLIB 1190 AM.
Kierowany pasją doskonalenia się w swoim rzemiośle, Qshan Deya podjął świadomą decyzję o wyprawie na Jamajkę ponownie w 2010 roku, aby wchłonąć źródła leżące u podstaw przemysłu muzycznego reggae. Tam spotkał się z uznanym producentem muzycznym Garfieldem „Sampalue” Phillipsem z Diamond Rush Productions, który odegrał kluczową rolę w założeniu i rozwoju kariery Marion „Lady Saw” Hall jako jej menadżera i producenta.
Qshan Deya’ miał okazję wystąpić podczas Pepsi Rebel Salute 2011. Jego występ wzbudził zainteresowanie zarówno specjalistów od mediów, jak i mecenasów.
Otworzyło mu to drzwi do wzięcia udziału w trasie RE/Coke Zero School Tour 2011, odbywającej się co roku na Jamajce trasy artystów reggae dla młodzieży szkolnej, propagującej edukację w szkole.
Qshan Deya to Artsta niezwykle „internetowy”. Jest zawsze chętny do osobistej komunikacji z fanami na całym świecie w cztery oczy. Pozostaje w kontakcie, zwykle wystarczy jedno „kliknięcie” lub „ping”.
Jest dostępny na wielu platformach cyfrowych: audiomack.com, Facebook, Instagram, Spotify, Reggaeville, TikTok itd.
Qshan Deya występował na jednej scenie z takimi artystami, jak: Beres Hammond, Tarrus Riley, Mavao, I-Octane, Leroy Sibbles, Tony Rebel i Queen Ifrica,
Obecnie Qshan Deya´ pracuje nad swoim albumem „Freedom Street”, który ma zostać wydany w 2024 r. Właśnie repatriował do Ghany, gdzie mieszka w Akrze.

VIDEO:
EVERYTHING TUN UP BY QSHAN DEYA’ ”VOLCANO TRUMPET”

Gate of Mt. Zion – Qshan Deya’ feat. Vaughn ”Akae Beka” Benjamin

King Of Kings – Qshan Deya’ {Mystik Productionz}

 

Gate of Mt Zion Qshan Deya’ {Official Video}

 

”MAMA” MUSIC VIDEO (HD) BY QSHAN DEYA’

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top