Trójkolorowe wspomnienia – czyli album „20 lat Festiwalu Reggae na Piaskach”

Facebook
Twitter
Email

W tych trudnych czasach przygotowaliśmy niezwykły prezent dla najwierniejszych przyjaciół Festiwalu Reggae na Piaskach. Jest nim wyjątkowy album, zwierający najpiękniejsze zdjęcia z 20. lat historii naszego festiwalu. To barwne przypomnienie najważniejszych artystów występujących na Piaskach i próba uchwycenia niezwykłej atmosfery naszego festiwalu, tworzonej także przez publiczność.

 

W albumie staramy się oddać wyjątkowy klimat Festiwalu Reggae na Piaskach. Dla jego zrozumienia niezbędne jest poznanie wyjątkowego miejsca, jakim jest zalew Piaski Szczygliczka, okoliczna plaża, las i inne atrakcje. Kto choć raz tam był, wie dobrze, o co chodzi. Inni, mamy nadzieję, zrozumieją to dzięki zdjęciom.

Przypominamy najważniejsze momenty każdej z 20. dotychczasowych edycji Festiwalu. Pokazujemy najważniejszych Artystów na scenie, zaglądamy na backstage, pokazujemy publiczność. Każdy rok opatrzony jest krótkim wstępem, czasem anegdotą, przypomnieniem plakatu, festiwalowych gadżetów.

Wspomnienia z pierwszych kilku lat to tylko własne zdjęcia. Z czasem dołączył do nas cały zespół doskonałych, profesjonalnych fotografów.

Swojego talentu użyczyli dla potrzeb albumu: Izabella i Piotr Owczarkowie – czyli nasi wypróbowani przyjaciele z ekipy wdobrymkadrze.pl, Piotr „Rastatrooper” Tabencki, Przemysław „Kula” Grzesiak oraz Jakub Janecki i Jakub Szczucki.

Dzięki ich talentowi, wrażliwości, zostało uwiecznione to, co działo się na scenie i poza nią, w koncertowym namiocie, na piasku pobliskiej plaży, czy na polu namiotowym. Fotografowali jamajskie gwiazdy reggae i najlepszych polskich Artystów gatunku, uwieczniali kolorowy tłum młodych ludzi z całej Polski.

Ten album to także próba odpowiedzi na pytanie dlaczego Reggae na Piaskach jest nazywane „najbardziej rodzinnym festiwalem reggae w Polsce”. Zapewne również dlatego, że na ostrowskich Piaskach publiczność nie jest anonimowa. Z wieloma znamy się z imienia, pseudonimu. Niektórych pokazujemy w części albumu „Ludzie”. Szukajcie tam również siebie.

Festiwalowe życie toczy się nie tylko na scenie. Choć niektórzy mówią, że „to co zdarzyło się na backstage’u, zostaje na backstage’u”, to my jednak uchylamy rąbka tajemnicy w dziale zatytułowanym – a jakże: „Na backstage’u”.

Nie mogło oczywiście zabraknąć podziękowań dla naszych festiwalowych Przyjaciół, dzięki którym możemy Was co roku zapraszać na Piaski, a także wydać ten album.

Album dokumentujący 20. lat Festiwalu Reggae na Piaskach został nowocześnie złożony i wydany w wysokiej jakości druku, w nakładzie kolekcjonerskim. W Ostrowie Wielkopolskim album będzie dostępny w Bibliotece Publicznej, w sklepie w Ostrowskim Centrum Kultury oraz w Muzeum Miasta. Oprócz tego, część nakładu będzie dostępna na indywidualne zamówienie po adresem mailowym festiwal@reggaenapiaskach.pl w cenie 80 zł. Rozważamy przeznaczenie części nakładu do sprzedaży w Internecie.

I wreszcie najważniejsze: ten album to nasze wielkie podziękowanie dla Was; dla tych, którzy przyjeżdżacie do nas regularnie od lat i dla tych, którzy byli na Festiwalu Reggae na Piaskach choćby raz. Dla Artystów, menadżerów, nagłośnieniowców i ochroniarzy, wolontariuszy i zawodowców, naszych Mecenasów, medyków, dziennikarzy, operatorów, fotografów i wszystkich, dla których ten festiwal jest organizowany.

Dziękujemy za 20 lat i zapraszamy na kolejne dwie dekady z muzyką i kulturą reggae w Ostrowie Wielkopolskim.  

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top