Rusza 17. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

Facebook
Twitter
Email

Już po raz 17. zapraszamy na najstarszy odbywający się regularnie w Polsce Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, przeznaczony dla wykonawców szeroko rozumianej muzyki reggae . Czekamy na Wasze zgłoszenia do 17 czerwca 2022 r., a już teraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

 

Dla kogo ten konkurs?

Dla zespołów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką to okazja do zaprezentowania się większej publiczności i porównania poziomu z innymi wykonawcami.

Preferujemy zespoły, ale przyjmujemy też zgłoszenia od wokalistów obracających się w szeroko rozumianej stylistyce reggae.

Nie ma limitu wieku zespołów i ich członków.

 

Co w tym roku ?

Konkurs i Festiwal odbędą się na dużej scenie nad zalewem Piaski Szczygliczka, w sobotę 22 lipca, bezpośrednio przed festiwalem. Oznacza to, że przesłuchania konkursowe rozpoczną się odpowiednio wcześniej i będą otwarte dla publiczności.

Wyboru laureata dokona Jury złożone z zaproszonych osób związanych z polską muzyką reggae oraz organizatorów. Wyniki zostaną podane tego samego dnia, w jak najkrótszym czasie.

W czasie obrad Jury wystąpi laureat poprzedniej edycji konkursu, zespół Żywica.

 

Jak się zgłosić ?

Każdy zespół lub wykonawca, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać na adres internetowy: festiwal@reggaenapiaskach.pl  zgłoszenie zawierające dowolne nagrania własnej twórczości (najlepiej linki do audio lub video z YT), kilka zdjęć i krótką informację o zespole.

Uwaga, na zgłoszenia czekamy tylko do 17 czerwca 2023!

Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4 zespoły, które wystąpią przed festiwalową publicznością.

Zakwalifikowani wykonawcy zostaną poinformowani o tym przez organizatora.

Jakie będą nagrody?

Zwycięski zespół otrzyma nagrody rzeczowe (markowy sprzęt muzyczny lub rejestrację nagrań muzycznych w profesjonalnym studiu nagraniowym lub nagrodę finansową), materiały promocyjne festiwalu oraz efektowną, unikalną statuetkę.

Ponadto, nasz festiwalowy webmaster z @gotowastrona.pl wykona dla laureata tegorocznego Konkursu nowoczesną, profesjonalną stronę internetową, na podstawie dostarczonych materiałów.

Pozostałe zespoły otrzymają do dowolnej dyspozycji rejestrację zdjęciową lub video ze swojego występu, materiały promocyjne i karnety na Festiwal Reggae na Piaskach.

Na miejscu wszyscy uczestnicy otrzymają ryczałtowy zwrot kosztów podróży, wyżywienie, napoje i wstęp na backstage.

Powodzenia  – czekamy na Wasze zgłoszenia !

 

Organizowany przez nas Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka to nierozerwalnie związana z Festiwalem Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, choć w swojej formule osobna impreza, przeznaczona dla miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski.

Konkurs Młodych Talentów im. R. Sarbaka to wyraz naszego wsparcia dla polskiej sceny reggae. Czynimy to bez przerwy od 2007 roku, w przekonaniu potrzeby takiej działalności.

W ciągu tych kilkunastu lat gościliśmy kilkadziesiąt zespołów grających różne odmiany muzyki reggae, a swoje zgłoszenia przysłało nam pewnie kilkaset kapel i wykonawców. Wielu z nich zaistniało na profesjonalnej scenie muzycznej, a niektórym udało się nawet zrobić sporą karierę (patrz: laureaci konkursu poniżej).

To oczywiście głównie efekt ich talentu i pracy, ale cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego naszą małą cegiełkę.

Dlatego ogłaszamy dziś nabór zespołów do kolejnej, edycji Konkursu Młodych Talentów im. R. Sarbaka i czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Dotychczasowi laureaci Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

Świadomość (2007),

Alicetea (2008),

Pajujo (2009),

Bethel, Starguardmuffin i Kamil Bednarek (2010),

Ragafaya (2011),

Bez Jazgh (2012),

Roots Rockets (2013),

Cztery Metry od Chodnika (2014),

Baobab (2015),

Sari Ska Band (2016),

Reggaeside (2017),

Seeyah (2018),

Roots Soldiers (2019), Big Up (nagroda specjalna)

Chrispe (2020), Zakręty (wyróżnienie),

Gunjah (2021)

Żywica (2022), Mayoroots (wyróżnienie)

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top