JAFIA powraca na jubileusz swojego 30-lecia

Facebook
Twitter
Email

Po kilku latach przerwy, na Piaski powraca jeden z najbardziej stylowych zespołów polskiego reggae – JAFIA. To muzyczne spotkanie z fanami z okazji 30-lecia działalności Jafii, będzie wyjątkową podróżą po twórczości Dawida Portasza i zespołu, obfitującą w niesłyszane dotąd aranżacje.

 

Z okazji swojego 30-lecia na scenie zespół Jafia, występujący przez lata pod nazwą Jafia Namuel – przygotował dla słuchaczy wiele niespodzianek. Nadchodzące koncerty będą szczególną okazją dla fanów, aby przypomnieć sobie – nie tylko, jak to wszystko się zaczęło, ale także posłuchać niewydanych jeszcze dźwięków.
Debiutancki album “Roots and Culture”, inspirowany twórczością Boba Marley’a uczynił z Jafii w latach 90-tych ubiegłego stulecia najbardziej jamajski zespół w Polsce i stał się przepustką do grania ponad stu koncertów rocznie. W roku 2024 to wyjątkowe wydawnictwo pojawi się na winylu.
Zespół zyskał także niesamowitą rozpoznawalność za sprawą nagrania wraz z Voo Voo hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – piosenki “Karnawał – Pozytywne Myślenie”.
Dawid Porta, lider zespołu, wokalista oraz autor tekstów nie daje się jednak zaszufladkować w żadnej muzycznej etykiecie. Za album “Ka Ra Va Na” – będący muzyczną, wielogatunkową podróżą – Jafia otrzymała nominację do Fryderyków 2016 w kategorii “Album Roku Muzyka Korzeni”.
Jafia w trakcie jubileuszowych koncertów zaprezentuje słuchaczom przekrojowy materiał z dotychczas wydanych albumów, jak również zagra nowości z niewydanego jeszcze, zrealizowanego częściowo w jamajskim Tuff Gongu – albumu “New Power Soul”.
Na nowym wydawnictwie usłyszymy śpiewającego wraz z Dawidem Juliana Marleya i szereg znakomitych gości. Za miksami płyty stoją natomiast Errol Brown, inżynier dźwięku, który zmiksował większość płyt Boba Marleya, a także Roland McDermott, z którym Dawid Porta miał okazję współpracować już wcześniej.
To naturalny ciąg dalszy muzycznych znajomości i doświadczeń, jakie Dawid Porta zawarł będąc po raz pierwszy na Jamajce w 2008 roku – w trakcie nagrań na płytę “Day by day” z projektem Rastasize.

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top