AFRICAN MUSIC SCHOOL – zamiast broni, instrumenty

Facebook
Twitter
Email

African Music School to zapewne jedna z niewielu na całym kontynencie afrykańskim, szkół muzycznych, założona przez polskiego misjonarza i prowadzona przez fundację Akeda w Republice Środkowej Afryki. Kolejne zmiany muzyków z Polski uczą tam uzdolnione dzieci i młodzież gry na różnych instrumentach. W tym targanym konfliktami zbrojnymi kraju, to często dla nich życiowa szansa, w myśl przyświecającego temu przedsięwzięciu hasłu „Zamiast broni, instrumenty”.

 

Główną ideą AFRICAN MUSIC SCHOOL jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, która w przyszłości da im pracę i możliwość utrzymania rodziny. Dla większości z nich będzie to zapewne też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę.

Celem projektu African Music School jest budowa pierwszej szkoły muzycznej w RCA w miejscowości Bouar, gdzie stacjonuje polski misjonarz i autor projektu, br. Benedykt Pączka. Fundacja AKEDA prowadzi projekt AMS poprzez organizowanie akcji mających na celu zebranie środków finansowych na rzecz budowy szkoły. Zespół fundacji poszukuje również szans na finansowanie projektu poprzez systemy grantowe.

 

Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie trójka najzdolniejszych uczniów African Music School: Jospin – gitara basowa, Hypolite – perkusja i Christophe – gitara elektryczna, ze swoim opiekunem i dobrym duchem projektu, dyrektorem AMS, br. Benedyktem Pączką.

Razem z nimi wystąpi artysta, który w swoim kraju ma status prawdziwej gwiazdy – Dezarus (czytaj niżej), a zespół będą wspierać polscy muzycy, którzy uczyli muzyki w African Music School.

 

AFRICAN MUSIC SCHOOL Dołącz do nas!

 

African Music School – “Instrumenty Zamiast Broni” #one musician more one soldier less

Zobaczcie, jakie gwiazdy wspierają tę akcję ! 

 

 

 

Koncert w Bocaranga

https://www.facebook.com/610476563/videos/10158976516426564/ 

https://www.facebook.com/610476563/videos/10158976381661564/

 

Koncert w Bangui

https://www.facebook.com/610476563/videos/10158946933306564/

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top