Ruszamy z konkursem dla młodych kapel reggae 2021

Facebook
Twitter
Email

Tradycyjnie, jak co roku od 14. lat, odpalamy Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Gracie reggae, chcecie się rozwijać, budować popularność, porównać się z innymi ? Czekamy na Wasze zgłoszenia do 20 czerwca 2021!

 

Od 2007 roku, bez przerwy, otwieramy się na nowe, młode polskie kapele reggae. W ciągu kilkunastu lat gościliśmy kilkadziesiąt zespołów grających różne odmiany muzyki reggae, a swoje zgłoszenia przysłało nam pewnie kilkaset początkujących kapel i wykonawców.

Rok temu po raz pierwszy nasze plany poważnie pokrzyżowała pandemia i związane z nią ograniczenia. Nie mogliśmy zaprosić Was do Ostrowa, więc poprosiliśmy o nagrania video, które później zaprezentowaliśmy w ramach wielogodzinnej transmisji internetowej.

W tym roku pandemia znowu nie pozwoliła nam na pełen powrót w pełni do pierwotnych właściwych zasad Konkursu. Mimo to, zdecydowaliśmy go jednak zorganizować, choć na nieco innych zasadach.

Przybliżymy je w prostych pytaniach i odpowiedziach.

 

Dla kogo ten konkurs?

Organizowany przez nas Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka* to nierozerwalnie związana z Festiwalem „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim, choć w swojej formule osobna impreza, przeznaczona dla miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski.

To dla zespołów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką okazja do zaprezentowania się większej publiczności i porównania poziomu z innymi wykonawcami.

Preferujemy zespoły, ale przyjmujemy też zgłoszenia od wokalistów obracających się w szeroko rozumianej stylistyce reggae.

Do tej pory laureata wybierała publiczność. W tym roku będzie nieco inaczej.

Co w tym roku ?

Wszystko wskazuje, że Konkurs i Festiwal odbędą się tradycyjnie, na dużej scenie nad zalewem Piaski Szczygliczka – ale bezpośrednio przed festiwalem. Oznacza to, że przesłuchania konkursowe rozpoczną się znacznie wcześniej, niż w latach  poprzednich. Przesłuchania konkursowe będą otwarte dla publiczności.

Wyboru laureata dokona jednak w tym roku Jury złożone z zaproszonych osób związanych z polską muzyką reggae oraz organizatorów. Wyniki zostaną podane tego samego dnia, w jak najkrótszym czasie.

W czasie obrad Jury wystąpią laureaci i wyróżnieni w poprzedniej, wirtualnej odsłonie konkursu: Chrispe oraz zespół Zakręty.

 

Jak się zgłosić ?

Każdy zespół lub wykonawca, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać na adres internetowy: festiwal@reggaenapiaskach.pl zgłoszenie zawierające dowolne nagrania własnej twórczości (najlepiej linki do audio lub video), zdjęcia i krótką informację o zespole.

Uwaga, w tym roku nie ma wiele czasu do namysłu – na zgłoszenia czekamy tylko do 20 czerwca 2021!   

Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które występują przed festiwalową publicznością.

Zakwalifkowani wykonawcy zostaną poinformowani o tym przez organizatora oraz otrzymają ryczałtowy zwrot kosztów podróży.

 

Jakie są nagrody?

Zwycięski zespół otrzyma nagrody rzeczowe (markowy sprzęt muzyczny lub rejestrację nagrań muzycznych w profesjonalnym studiu nagraniowym lub nagrodę finansową), materiały promocyjne festiwalu oraz efektowną statuetkę.

Pozostałe zespoły otrzymają do dowolnej dyspozycji rejestrację zdjęciową i video ze swojego występu, materiały promocyjne i karnety na Festiwal Reggae na Piaskach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają również posiłek i napoje od organizatora.

 

Laureaci dotychczasowi:   

Dotychczasowi laureaci to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009), Bethel , Starguardmuffin i Kamil Bednarek (2010), Ragafaya (2011), Bez Jazgh (2012), Roots Rockets (2013), Cztery Metry od Chodnika (2014), Baobab (2015), Sari Ska Band (2016), Reggaeside (2017), Seeyah (2018), Roots Soldiers (2019), Chrispe (2020), Zakręty (2020 wyróżnienie specjalne).

Historia konkursu plus edycja online z 2020 roku

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top