Młode talenty zagrają na Piaskach

Facebook
Twitter
Email

Znamy nazwy trzech zespołów, które zagrają w tegorocznej, już 12. edycji Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. To Animal Section – z Zawiercia, Cztery Kilo Obywatela – z Żurawicy oraz Krzywa Alternatywa – z Oświęcimia. Czwartego wykonawcę wybierze publiczność.

 Konkurs_statuetka_ok

Festiwal Reggae na Piaskach to jedyna tego typu impreza, obok której nieprzerwanie odbywa się konkurs dla młodych zespołów grających różne odmiany muzyki reggae. Co roku zgłaszają się do niego zespoły z całej Polski.

Każdy zespół, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać zgłoszenie, zawierające nagrania, zdjęcia i krótką informację o zespole. Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń zazwyczaj 4 zespoły do konkursu. Ostatecznego wyboru laureata dokonuje publiczność. Zwycięski zespół otrzymuje nagrody rzeczowe (markowy sprzęt muzyczny), materiały promocyjne (gadżety reklamowe z logo zwycięskiego zespołu) oraz efektowną statuetkę.

Dotychczasowi laureaci to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009), Bethel , Starguardmuffin (2010), Ragafaya (2011), Bez Jazgh (2012), Roots Rockets (2013), Cztery Metry od Chodnika (2014), Baobab (2015), Sari Ska Band (2016), Reggaeside (2017).

W tym roku otrzymaliśmy potwierdzone i zweryfikowane zgłoszenia od kilkunastu wykonawców. Z tego grona wybraliśmy 3 zespoły, które na pewno zagrają w ramach konkursu:

Animal Section zdjęcie

Animal Section – z Zawiercia,

cztery kilo

Cztery Kilo Obywatela – z Żurawicy oraz 

 

krzywa alternatywa

Krzywa Alternatywa – z Oświęcimia.

Postanowiliśmy również, że 4. zespół konkursowy wybierze publiczność. Będzie to albo Green Roots z Wrocławia i Kluczborka, albo Ruch Wolnych Myśli.

Dlatego rozegrana zostanie specjalna, internetowa „dogrywka”. Na forum grupy Reggae na Piaskach i na fan page’u festiwalu zostanie umieszczona ankieta, w której będziecie mogli głosować na jeden z zespołów. Który zespół zdobędzie więcej głosów, ten zagra w ramach Konkursu.

Organizatorzy dziękują wszystkim pozostałym zespołom, które zgłosiły się do Konkursu: Boleo & Follow The Riddim, Disco Pogo, Dubkultura, Odkrywcy Nieodkrytych Lądów, Rootsvelt, SeeYah, The Marathoners oraz Żuraw.

Tym, którym w tym roku się nie poszczęściło zapraszamy za rok, bo nic nie stoi na przeszkodzie, by zgłaszać się do kolejnych edycji.

Być może będziemy mieli dla publiczności i wykonawców niespodziankę organizacyjną odnośnie tej edycji Konkursu – ale o tym w kolejnych newsach.

Konkurs Sarbaka grafika

 

 

 

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top