Konkurs 2010

Facebook
Twitter
Email

4. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka 2010 r.

To był szczególny konkurs, z racji na późniejsze losy uczestników. Głosami publiczności wygrał Bethel, ale to Starguardmuffin zdobył później niespotykaną w polskim reggae popularność. W konkursie jury dostrzegło olbrzymi potencjał w zupełnie nieznanym jeszcze wokaliście Kamilu Bednarku i przyznało jego zespołowi Starguardmuffin nagrodę specjalną.

 

Zgłoszenia nadesłały zespoły: Bethel, Czarna Mamba, Czerniejewska, Dabtau, Exit, Los Grandes Rudeboys, Lovemuffin, Lucku Loosers, Make Progress, Niceness, Positive Message, Reworma, Slav Brat and Gentemenels, Sounds Good, Starguardmuffin, Yelram.

W Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, odbywającym się dla uczczenia pamięci jednego z pionierów polskiego reggae, trębacza Gedeonu Jerubbaal i Basstionu, wystąpiły w 2010 roku 4 zespoły, wyłonione w drodze eliminacji na podstawie kilkudziesięciu zgłoszeń. W Ostrowie Wielkopolskim zaprezentowały się zespoły: BETHEL, CZERNIEJEWSKA, MAKEPROGRESS I STARGUARD MUFFUN.

Ostatecznie, w głosowaniu publiczności, efektowną statuetkę od Stowarzyszenia „Strefa Kultury” oraz pakiet nagród: gitarę od zaprzyjaźnionego z festiwalem zespołu Big Cyc oraz pakiet promocyjny w postaci gadżetów i materiałów w mediach branżowych od firmy „Newdecor” wygrał zespół BETHEL.

To był jednak wyjątkowy rok, więc jury po raz pierwszy przyznało Nagrodę Specjalną Jury. Otrzymał ją nikomu szerzej nieznany jeszcze wokalista Kamil  Bednarek i zespół Starguardmuffin. Za kilka miesięcy Kamila znała już, dzięki telewizyjnej „Szansie na sukces” cała Polska. Jak się później okazało, to był dopiero początek jego kariery.

 

Obejrzyj galerię zdjęć z Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka w 2010 r. 

Foto: Izabella Wiśniewska – Owczarek

 

Obejrzyj galerię video z Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka w 2010 r. 

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top