Dawid Porta & Jafia: Legenda z nową duszą

Facebook
Twitter
Email

Zespół Jafia rozpoczyna kolejny etap w swojej 25-letniej, muzycznej przygodzie. Nadchodząca nowa płyta “New Power Soul”, to muzyczne owoce i wypadkowa doświadczeń oraz muzycznych znajomości, które wokalista Dawid Portasz zawarł na Jamajce m. in. przy okazji realizowania projektu Rastasize i płyty “Day by day”. Podczas Reggae na Piaskach będzie miało miejsce jedno z pierwszych wykonań zupełnie nowego materiału.

Na nowym wydawnictwie usłyszymy śpiewającego wraz z Portaszem Juliana Marleya i szereg znakomitych gości. Za miksami płyty stoją natomiast Errol Brown, inżynier dźwięku, który zmiksował większość płyt Boba Marleya, a także Roland McDermott, z którym Dawid Portasz miał okazję współpracować już wcześniej.

Narodziny nowej, potężnej duszy, która pozbawiona jest wszelkiego strachu mają wydźwięk nie tylko w muzyce. Nową muzykę zespół zaprezentuje pod szyldem: Dawid Porta & Jafia. Nie jest to jedyna zmiana w w zespole. Do składu dołączył perkusista Bartosz “Size” Norkowski, co ma swój wydźwięk w brzmieniu i stylu.

 

Zespół Jafia, który występował przez lata pod nazwą Jafia Namuel:

  • w 2016 roku nominowany był do nagrody Fryderyki za album “KA RA VA NA“,
  • nagrał piosenkę “Pozytywne myślenie”, która stała się hymnem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Dawid Portasz

Charyzmatyczny wokalista zespołu, który zdaniem krytyków muzycznych obdarzony jest charakterystycznym „czarnym głosem”, dał się również poznać w innych projektach muzycznych. Jako pierwszy Polak nagrywał w studio Boba Marleya na Jamajce tworząc album Rastasize “Day by day”, współpracował z warszawską Sedativą, a także tworzył pierwsze na żywo techno w Polsce w projekcie Millennium. Portasz muzyczne doświadczenie zdobywał też w Anglii, gdzie współtworzył projekt The Brainhole, łączacy muzykę elektroniczną z cięższymi brzmieniami.

 

 

VIDEO :

 

 

Jafia już kilka razy grali podczas Reggae na Piaskach i zawsze były to znakomite koncerty. Przypomnijmy sobie niektóre z nich.

 

 

 

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top