Konkurs 2011

Facebook
Twitter
Email

 5. Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka w 2011

W roku 2011 statuetka zwycięzcy powędrowała nad morze. Zespół RAGGAFAYA zawojował ostrowską publiczność swoją niesamowitą energią i sporymi już umiejętnościami.

Zgłoszenia do Konkursu nadesłali: Celibath, Ciarayah, DunRafael, Dzidajla, Fyah Culcha, Good Revision, Gradu Minimo, Jahoo, Janusz, Lemon Grass, Make Progress, Mazari, Pax Unity, Raggafaya, Raisa Selekta, Rajah, Reforma, Skamnylaman, Sharpi, Zielska, Zielone Ludki. Do Konkursu zakwalifikowaliśmy następujące zepoły: Make Progress, Raggafaya, Rajah, Zebra.

Konkurs odbywał według ustalonych wcześniej i znanych uczestnikom zasad. Przed koncertami wylosowano kolejność uczestników. Każdy miał na scenie dokładnie godzinę, łącznie z montażem, co sprawiło, że wszyscy uwijali się przy rozkładaniu instrumentów, jak tylko mogli najszybciej, bo każdy chciał gra jak najdłużej.

Głosowała, jak zwykle w Ostrowie, publiczność.  Rywalizacja dwóch zespołów była bardzo zacięta. Niewielką liczbą głosów wygrała koszalińska RAGGAFAYA, która przyjęła werdykt eksplozją radości.  Pamiątkową statuetkę laureatom wręczał prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak. Zespół odebrał również gitarę od ostrowskiej formacji BIG CYC i będzie mógł skorzystać z materiałów promocyjnych od patrona konkursu, firmy NUFF RESPEKT.

Jury (i nie tylko) bardzo spodobał się również występ zespołu ZEBRA, który w nagrodę został zaproszony do Ostrowa na kolejny festiwal.

A po konkursowych emocjach była potężna dawka energii w wykonaniu zeszłorocznego laureata, grupy BETHEL i cudowny, akustyczny koncert UWE BANTONA na zakończenie imprezy…

 

Obejrzyj galerię zdjęć Jakuba Szczuckiego z Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka 2011 r. 

 

Obejrzyj galerię video z Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka 2011 r. 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top