Konkurs Młodych Talentów imienia Ryszarda Sarbaka – informacje ogólne

Facebook
Twitter
Email

Zapraszamy młode polskie zespoły grające szeroko rozumianą muzykę reggae do wzięcia udziału w Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka.

Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka* to nierozerwalnie związana z Festiwalem „Reggae na Piaskach” w Ostrowie Wielkopolskim, choć w swojej formule osobna impreza, przeznaczona dla miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski.

Konkurs to dla zespołów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką okazja do zaprezentowania się dużej publiczności i porównania poziomu z innymi wykonawcami. Konkurs przeznaczony jest dla polskich zespołów grających różne odmiany muzyki reggae. Co roku zgłasza się do konkursu kilkadziesiąt zespołów z całej Polski.

Zasady konkursu są proste i przejrzyste. Każdy zespół, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać na wskazany adres internetowy zgłoszenie zawierające nagrania (linki do audio lub video), zdjęcia i krótką informację o zespole. Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które występują na dużej scenie przed festiwalową publicznością, która dokonuje w indywidualnym głosowaniu wyboru laureata.

Zwycięski zespół otrzymuje nagrody rzeczowe (markowy sprzęt muzyczny lub rejestrację nagrań muzycznych w profesjonalnym studiu nagraniowym), materiały promocyjne (wywiad na popularnym portalu o muzyce reggae i nośnikach Konkursu i Festiwalu) oraz efektowną statuetkę.

Dotychczasowi laureaci to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009), Bethel , Starguardmuffin, Kamil Bednarek (2010), Ragafaya (2011), Bez Jazgh (2012), Roots Rockets (2013), Cztery Metry od Chodnika (2014), Baobab (2015), Sari Ska Band (2016), Reggaeside (2017), Seeyah (2018).

 

*Konkursowi patronuje Ryszard Sarbak – trębacz i założyciel jednej z pionierskich formacji reggae w Polsce, Gedeonu Jerubbaal

 

Jak się zgłosić?

Zasady konkursu są proste, przejrzyste i równe dla każdego. Każdy zespół, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi zapoznać się z REGULAMINEM przysłać na adres: festiwal@reggaenapiaskach.pl   zgłoszenie, zawierające minimum 2-3 nagrania, zdjęcie i krótką informację o wykonawcy. Zdecydowanie preferujemy „żywą” muzykę nad sound systemami.

Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które wystąpią na dużej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem. Wyboru laureata dokona tradycyjnie festiwalowa publiczność (1 osoba-1 głos).

Zwycięski zespół otrzymuje nagrody: markowy sprzęt muzyczny, nagrania w studio, efektowną statuetkę oraz zaproszenie na koncert za rok – już w charakterze „gwiazdy” Konkursu !

Teraz pora na Was ! Czekamy na Wasze zgłoszenia!

 

Laureaci kolejnych edycji Konkursu Młodych Talentów  im. Ryszarda Sarbaka

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top