Dojazd

Facebook
Twitter
Email

Gdzie jesteśmy ?

Jak dotrzeć na festiwal?

Samochodem:

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Jadącym od strony Poznania radzimy wybrać obwodnicę miasta (na zdjęciu). Należy jechać nią do samego końca, po czym zjechać w prawo, na Katowice i potem w aleje Słowackiego. Na skrzyżowaniu z ulicą Limanowskiego (światła) czyli wysokości marketu Le Clerc, należy skręcić w prawo i dalej już prosto ok. 1 km do miejsca festiwalu.

Kierowcy jadący z kierunku południa (np. ze Śląska, Małopolski) powinni kierować się najpierw do centrum miasta, a potem do skrzyżowania alei Słowackiego z ul. Limanowskiego.

 

Pociągiem i pieszo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Miłośnicy kolei muszą liczyć się z tym, że Dworzec PKP jest oddalony od miejsca koncertów o około 5 km. Na miejscu można wybrać Taxi (kurs ok. 10, 15 zł), albo iść piechotą.

 

 

Piechurom polecamy dwie drogi

Piaski

1. Z dworca skręcacie w lewo w ul. Dworcową i idziecie ok. 500 m. aż do dużego skrzyżowania (punkt charakterystyczny: stacja paliw Statoil). Tam przechodzicie skrzyżowanie na wprost, przy pomniku ? samolocie i wychodzicie na ulicę przy rzeźni i ciut dalej przy firmie Ostrowin. Idziecie cały czas prosto (ok. 2 km) i dochodzicie do jeziora, tylko że z drugiej strony. Musicie lasem obejść jezioro i trafiacie do ośrodka, na koncert.

2. wychodzicie prosto ulicą dokładnie na wprost dworca (Kolejowa) i idziecie cały czas prosto aż do rynku (ok. 1 km). Z rynku skręcacie w lewo w Raszkowską i po 200 m. skręcacie w prawo w ul. Konopnickiej. Dochodzicie do dużych Alei Słowackiego. Idziecie w górę, do świateł przy markecie Le Clerc i tam skręcacie w lewo, w ul. Limanowskiego. Dalej cały czas prosto (ok. 2 km.) i trafiacie dokładnie nad jezioro, od razu od strony ośrodka i miejsca festiwalu. Na zdjęciach: widok z Google Street na miejsce, w którym należy skręcić z ulicy Limanowskiego do miejsca koncertów.

Piaski_2

 

 

Autobusem

ow

Można skorzystać z autobusu linii ,,14″, który dowiezie was dokładnie nad jezioro. Najbliższy od dworca PKP przystanek: przy kościele św. Antoniego lub przy ul. Konopnickiej (patrz wyżej). Rozkład jazdy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim znajdziesz TUTAJ

 

Piaski_f

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top