Festiwal do góry nogami

Facebook
Twitter
Email

Chcecie zobaczyć, jak wygląda nasz festiwal do góry nogami ? To będzie u nas możliwe, gdyż podczas tegorocznego festiwalu Reggae na Piaskach zaprosimy Was na stoisko bezpiecznej jazdy, gdzie na specjalnych symulatorach będziecie mogli poczuć na własnej skórze skutki niewłaściwych zachowań za kierownicą samochodu  – i nie tylko. Prezentacja stoiska będzie możliwa dzięki współpracy z firmą MAHLE Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o.

 

 

Festiwal Reggae na Piaskach, dzięki współpracy z fachowymi partnerami, promuje bezpieczną jazdę samochodem.

Prezentacje poprowadzi Daniel Filipiak, od 10 lat zajmujący się skandynawskim systemem szkolenia dla kierowców, gdzie prowadzi zajęcia w ośrodkach doskonalenia techniki jazdy jako licencjonowany instruktor techniki jazdy, nauki jazdy, i trener jazdy defensywnej. Prowadzi szkolenia dla wszystkich grup kierowców, szkolenia o ryzyku na drodze, szkolenia na płytach poślizgowych, szkolenia z doskonalenia techniki jazdy, z defensive drivingu, ecodrivingu, szkolenia dla wszystkich grup kierowców uprzywilejowanych. A tak zupełnie przy okazji to również wielki fan muzyki reggae J

Na specjalnym stoisku dostępne dla każdego  – i za darmo  – będą następujące urządzenia:

 

Symulator dachowania

Zobacz w zwolnionym tempie co się dzieje z Twoim organizmem podczas dachowania. Najnowsze urządzenie mobilne na konstrukcji Smarta z trzema trybami prędkości, panoramicznym dachem zwiększającym doznania, wykonanym przez producenta z wszystkimi niezbędnymi homologacjami, certyfikatami bezpieczeństwa, w którym można się przekonać jak zachowuje się pojazd, nasze ciało, psychika podczas dachowania. Wsiadając do symulatora uczestnik szkolenia w bezpieczny sposób przekona się jak istotne są pasy bezpieczeństwa, oraz ich właściwe zapinanie.

W symulatorze dachowania są zainstalowane poniższe  symulatory decyzyjnego czasu reakcji i drogi hamowania co czyni to urządzeniem jeszcze bardziej atrakcyjnym, dającym więcej możliwości w trakcie szkolenia.

 

Symulator decyzyjnego czasu reakcji

Jaki jest Twój czas reakcji na zdarzenie nagłe? To pierwszy i jedyny w Polsce moduł szkoleniowy, który pozwala sprawdzić decyzyjny czas reakcji kierowcy podczas nagłych niespodziewanych sytuacji na drodze. Zaawansowane urządzenie elektroniczne ze specjalnymi czujnikami pod pedałami sprzęgła, hamulca i gazu, monitoruje szybkość i prawidłową technikę hamowania awaryjnego z systemem ABS przy manualnej skrzyni biegów.

Symulator drogi hamowania – to urządzenie pozwoli poznać długość drogi hamowania, gdzie w zależności od prędkości i nawierzchni jaką mamy do dyspozycji dowiemy o rzeczywistej drodze hamowania wraz z decyzyjnym czasem reakcji: pomiar przy 3 prędkościach 50/75/100 km/h, trzy warianty nawierzchni : droga sucha, po deszczu i śniegu

 

Symulator nagłego zatrzymania ( symulator zderzeń )

Poczuj, jak twoje ciało reaguje na zderzenie. Uczestnik szkolenia dozna jakie siły działają  przy zderzeniu samochodu z niewielką prędkością z nieodkształcalną przeszkodą.

Waga przeciążeniowa – ukazuje rzeczywiste przeciążenia w trakcie wypadków, które działają na ciała kierowcy, pasażerów, a także jak niebezpieczne mogą być luźno przewożone przedmioty w samochodzie. Symulator decyzyjnego czasu reakcji wraz z symulatorem drogi hamowania są wbudowane w symulator dachowania będąc jego integralną częścią.

 

Waga przeciążeniowa

Ukazuje rzeczywiste przeciążenia w trakcie wypadków, które działają na ciała kierowcy, pasażerów, a także jak niebezpieczne mogą być luźno przewożone przedmioty w samochodzie. Pozornie wygląda jak zwykła waga.

 

Alkogogle i “pijany rower” 

Soczewki symulują odurzenie alkoholem na poziomie przekraczającym 3 promile we krwi. Wywołują trudności w oszacowaniu położenia podłogi, przekłamują odległości, rozmywają obraz, zaburzają poczucie przestrzeni.

Można będzie również spróbować jazdy specjalnym rowerem,  który symuluje utratę kontroli nad skręcaniem. Kto przejedzie nim chociaż 10 metrów, ten mistrz !

Prezentacja stoiska będzie możliwa dzięki współpracy z firmą MAHLE Ostrów Wielkopolski Sp. z o.o.

 

Tak było z Jeżdżę Bezpiecznie w zeszłym roku na Piaskach 

IMG_6777

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top