Szansa dla młodych talentów polskiego reggae

Facebook
Twitter
Email

Już po raz 16. zapraszamy polskich wykonawców szeroko rozumianej muzyki reggae Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Gracie reggae, chcecie się rozwijać, budować popularność, porównać się z innymi ? Czekamy na Wasze zgłoszenia do 10 czerwca 2022 r.

 

Od 2007 roku, co roku otwieramy się na nowe, młode polskie kapele reggae. W ciągu tych kilkunastu lat gościliśmy kilkadziesiąt zespołów grających różne odmiany muzyki reggae, a swoje zgłoszenia przysłało nam pewnie kilkaset kapel i wykonawców. Wielu z nich zaistniało na profesjonalnej scenie muzycznej, a niektórym udało się nawet zrobić sporą karierę (patrz: laureaci konkursu poniżej).

To oczywiście głównie efekt ich talentu i pracy, ale cieszymy się, że mogliśmy dołożyć do tego naszą małą cegiełkę.

Konkurs Młodych Talentów im. R. Sarbaka to bowiem wyraz naszego wsparcia i nieustannego budowania polskiej sceny reggae. Czynimy to na swój sposób, w przekonaniu potrzeby takiej działalności.

Dlatego ogłaszamy dziś nabór zespołów do kolejnej, edycji Konkursu Młodych Talentów im. R. Sarbaka.

 

Dla kogo ten konkurs?

Organizowany przez nas Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka to nierozerwalnie związana z Festiwalem Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim, choć w swojej formule osobna impreza, przeznaczona dla miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski.

Dla zespołów rozpoczynających swoją przygodę z muzyką to okazja do zaprezentowania się większej publiczności i porównania poziomu z innymi wykonawcami.

Preferujemy zespoły, ale przyjmujemy też zgłoszenia od wokalistów obracających się w szeroko rozumianej stylistyce reggae.

 

Co w tym roku ?

Konkurs i Festiwal odbędą się na dużej scenie nad zalewem Piaski Szczygliczka, w sobotę 23 lipca, bezpośrednio przed festiwalem. Oznacza to, że przesłuchania konkursowe rozpoczną się odpowiednio wcześniej i będą otwarte dla publiczności.

Wyboru laureata dokona, jak w zeszłym roku, Jury złożone z zaproszonych osób związanych z polską muzyką reggae oraz organizatorów. Wyniki zostaną podane tego samego dnia, w jak najkrótszym czasie.

W czasie obrad Jury wystąpi laureat poprzedniej edycji konkursu, zespół Gunjah.

 

Jak się zgłosić ?

Każdy zespół lub wykonawca, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać na adres internetowy: festiwal@reggaenapiaskach.pl  zgłoszenie zawierające dowolne nagrania własnej twórczości (najlepiej linki do audio lub video z YT), zdjęcia i krótką informację o zespole.

Uwaga, w tym roku nie ma wiele czasu do namysłu – na zgłoszenia czekamy tylko do 10 czerwca 2022!

Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które występują przed festiwalową publicznością.

Zakwalifkowani wykonawcy zostaną poinformowani o tym przez organizatora.

 

Jakie będą nagrody?

Zwycięski zespół otrzyma nagrody rzeczowe (markowy sprzęt muzyczny lub rejestrację nagrań muzycznych w profesjonalnym studiu nagraniowym lub nagrodę finansową), materiały promocyjne festiwalu oraz efektowną statuetkę.

Pozostałe zespoły otrzymają do dowolnej dyspozycji rejestrację zdjęciową i video ze swojego występu, materiały promocyjne i karnety na Festiwal Reggae na Piaskach.

Na miejscu wszyscy uczestnicy otrzymają ryczałtowy zwrot kosztów podróży, wyżywienie, napoje i wstęp na backstage.

Powodzenia  – czekamy na Wasze zgłoszenia !

 

Dotychczasowi laureaci Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

Świadomość (2007),

Alicetea (2008),

Pajujo (2009),

Bethel, Starguardmuffin i Kamil Bednarek (2010),

Ragafaya (2011),

Bez Jazgh (2012),

Roots Rockets (2013),

Cztery Metry od Chodnika (2014),

Baobab (2015),

Sari Ska Band (2016),

Reggaeside (2017),

Seeyah (2018),

Roots Soldiers (2019), Big Up (nagroda specjalna)

Chrispe (2020), Zakręty (wyróżnienie specjalne),

Gunjah (2021).

 

Konkurs Młodych Talentów 2021 foto 

Na dużej scenie zagrały trzy zespoły: GUN JAH, DŻA DŻA DZIADY i NALEDI

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top