POSITIVE THURSDAYS IN DUB – dubowa podróż do źródeł rytmu

Facebook
Twitter
Email

Koncerty Positive Thursdays to przede wszystkim pokazanie szerokiego spektrum muzyki reggae i dub. Przepełnione improwizacjami występy sprawiają, że żaden koncert nie jest taki sam. To zabawa muzyką i swoiste przeniesienie idei sound systemowego żonglowania tempami na organiczne brzmienie zespołu.

 

Positive Thursdays in Dub to grupa doświadczonych muzyków, którzy nie stronią od eksperymentów dźwiękowych oraz improwizacji jazzowych.

Wszystko zaczęło się pod koniec 2011 roku. Powstał wtedy projekt muzyczny, będący przedłużeniem audycji radiowej  Positive Thursdays –  nadawanej nieprzerwanie od 2006 roku. Zamiłowanie do dubu sprawiło, że projekt wraz z upływem czasu poszerzał się  o kolejnych członków, by już jako live act grać regularne koncerty.

W takiej postaci funkcjonowali blisko 4 lata, w między czasie organizując takie eventy jak Thursday Bass Addicts, Island Bass Addicts, True Bass Addicts czy 71Hz Unity. Dodatkowo suportowali m.in. legendarną brytyjską grupę reggae Steel Pulse, wokalistę grupy  Black Uhuru – Michaela  Rose’a oraz jamajską wokalistkę Etanę czy też holenderskiego producenta reggae/dub Twilight  Circus, a także polskiego producenta muzyki bass Hatti Vatti.

Koncertowali również poza granicami kraju pojawiając się w Szkocji na Wee Dub Festival w Edynburgu oraz Bułgarii na  Student Camp Summer Fest 2013 w Albenie. Jesienią 2013 roku jako pierwsza grupa muzyczna zagrali dubową sesję w Radio RAM we Wrocławiu, dając tym samym początek cyklowi koncertów RAM Sessions. W 2014 roku nawiązali współpracę z brytyjskim wokalistą Ghetto Priest (Asian Dub Foundation /On U Sound).

 

Rok 2015 to przełom dla grupy. DJ-ski live act przerodził się w pełno-prawny zespół złożony z doświadczonych muzyków, którzy nade wszystko cenią sobie eksperymenty i wolność muzyczną. Razem wyruszyli w podróż, szukając własnego brzmienia.

Intensywna praca w studio zaowocowała powstaniem nowych utworów. Dodatkowo w 2016 roku do Wrocławia przyjechał Ghetto Priest, by popracować razem z zespołem. Efektem tej wizyty jest dokument „Rockin’ In Babylon”, który powstał podczas sesji w studio. Od tego momentu zespół nie zwolnił tempa, pojawiając się na różnych imprezach w kraju jak Independent Dub Day 2017. Otwierał także koncert popularnego francuskiego zespołu Dub Inc. podczas ich wizyty w Polsce.

Rok 2018 to poza koncertami przede wszystkim praca nad autorskim materiałem. Koncept album „Landing On Planet Dub” ukazał się 4 kwietnia 2020 roku nakładem holenderskiego labelu Rockers Artists Agency, z którym zespół jest związany od 2019 roku. W 2021 roku pojawiła się jego zremiskowana wersja pod tytułem „Remixed On Planet DUB” gdzie muzykę Positive Thursdays in DUB na warsztat wzięli m.in. Vibronics, Chazbo (Bush Chemists), Suns Of Dub, Dod/Violinbwoy czy Jabbadub.

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top