DREADSQUAD feat. DADDY BOZO – światowa marka z Polski

Facebook
Twitter
Email

„Potężny i wszechstronny Dreadsquad i jego produkcje są żywym dowodem na to, jak wielką, bogatą i zróżnicowaną wylęgarnią jest polska scena reggae. Zarówno stworzone przez niego riddimy, jak i wokaliści, których wybrał do zaśpiewania na nich, zasługują na najwyższy szacunek i wzbogacą każdą imprezę, czy to roots, dub, dancehall czy jungle.”

Reggaeville.com

 

 

Dreadsquad to projekt, który umieścił Polskę na mapie twórców tanecznych riddimów o mocnych basowych brzmieniach. Łódzkie Superfly Studio wydaje muzykę łączącą jamajskie brzmienia reggae, dubu, dancehallu, ska i rocksteady z nowoczesnym breakbeatem, jungle, dubstepem i garage. Dreadsquad powstał w 2001 roku. Lata działalności przynosiły niezliczoną ilość mixtape’ów, remixów, mashapów i kooperacji. Po setkach występów w Polsce nadeszły wyjazdy europejskie, a obecnie Dreadsquad ma na swoim koncie występy w USA, Kanadzie, Brazylii, Indiach czy Japonii.  Współpracował z czołówką polskiej sceny reggae i hip hop.

Na instrumentalach Dreadsquad’u nagrywali m.in Marika, East West Rockers, Ras Luta, Junior Stress, Kacezet, Natural Dread Killaz, O.S.T.R., Pablopavo, Reggaenerator, Tede, Numer Raz, Grubson i wielu innych. Dreadsquad współpracował również z wieloma topowymi jamajskimi i europejskimi artystami, takimi jak m.in. Ward 21, Tenor Fly, Top Cat, General Levy, U Brown, Milion Stylez, Lady Chann, Tipa Irie, Jah Mason, Perfect Giddimani, Dr Ring Ding, Jman i wielu innych.

Jak do tej pory Dreadsquad wydał 4 mixtape’y, 7 albumów producenckich i krocie singli, które stały się bestsellerami w sklepach muzycznych w całej Europie i trafiły na playlisty topowych DJów. Sporo zamieszania narobiły jego remixy Damiana Jr Gonga Marley’a ze Skrillexem i największej jamajskiej sensacji ostatnich lat, Koffee.

Dreadsquad jest soundem na światową skalę. Jego inspiracją są ścieżki życia, spoiwem jamajska kultura soundsystemowa i współczesna muzyka basowa.

DADDY BOZO

Aktywny na scenie od wczesnych lat 90-tych najpierw jako członek kilku projektów muzycznych (m.in. Galicja, Gaya Bongo, Dusza, Yourself Defence), a następne jako deejay i selektor. Od 2011 roku członek kolektywu Jam Vibez, z którymi po dziś dzień promuje spuściznę mistrzów nawijki i digitalowych brzmień lat 80-tych. Pochodzący z Podkarpacia wokalista ma na koncie kilkaset zagranych w Polsce i zagranicą imprez, a także mniej lub bardziej oficjalne nagrania z ekipami Rap-A-Dub, Zjednoczenie, Jabbadub oraz pod szyldem Jam Vibez. Przy mikrofonie zmienia się w sceniczne zwierzę o temperamencie, którego niejeden młodzieniec mógłby pozazdrościć. Miłośnik wokalnych harmonii oraz szybkich i celnych nawijek.

Daddy Bozo #SlengTengChallenge

 

Video:

Koffee – Toast (Dreadsquad Reggae / Ska Remix)

 

Skrillex & Damian Marley – Make it Bun Dem (Dreadsquad remix)
Dub Princess & Dreadsquad – Too Much Juggling
https://youtu.be/ak_HhVUAd3Y

 

Dreadsquad feat. Jman – Screw Face
https://youtu.be/1QECe9b9N48
Timbali feat. Peppery – How Di Place A Run (Dreadsquad Remix)
Dreadsquad feat. El Fata – Murderers
Jabbadub – Mother Earth (feat. Daddy Bozo)

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top