Soundsystem Night i Violibwoy na Piaskach

Facebook
Twitter
Email
W  piątek, 21 lipca 2023 r., zapraszamy na Sound System Night na plaży nad zalewem Piaski.  Wstęp wolny, wystąpią: OneLove SoundSystem oraz Død – Violinbwoy     

VIOLINBWOY – skrzypce w krainie dub reggae

Død – Violinbwoy – właściwie Wojciech Przysiężny to jeden z najbardziej utalentowanych muzyków i producentów na dubowej scenie w Polsce. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od gry na skrzypcach, której nauczył się w polskiej szkole muzycznej. Z kolei muzycznej produkcji uczył się w Wielkiej Brytanii. Jednakże, najważniejszą szkołą okazały się dla niego legendarne sesje University of Dub, gdzie muzyka całkowicie go pochłonęła.

Pierwsza oficjalna EP – „Los Alamos została wydana własnym sumptem we wrześniu 2012 roku. Szybko zostaje odkryty i doceniony przez polski label Moonshine Recordings, a jego remiks utworu Radikal Guru „Ireland” zyskuje bardzo przychylne opinie wśród fanów gatunku. To pozwala mu na wydanie swojego pierwszego winyla „Dread Out Deh” w kwietniu 2013 roku, którego nakład został całkowicie wyczerpany w zaledwie kilkanaście minut. Połączenie instrumentów smyczkowych z głębokim dubem i pulsującym basem okazało się strzałem w dziesiątkę.

Dubplatey Violinbwoya grają największe i najbardziej szanowane europejskie sound systemy, jak chociażby legendarny Jah Shaka Official, czy King Earthquake, francuski Blackboard Jungle, czy Young Warrior.

W 2014 Violinbwoy został oficjalnym członkiem włoskiego sound systemu Imperial Sound Army, założonego przez wokalistę Alpha& Omega – Dana I.

W kolejnych latach zaczyna wydawać swoje utwory dla takich labeli jak m.in. ArchetypeRecords, Lion’s Den czy Tribe 84 Records. Początek 2016 przynosi EP „Mono County” wydaną przez trójmiejski Moonshine Recordings, na którym znaleźli się tacy wokaliści jak David OneAway, Dan I Locks i Dan I.

Po serii bardzo udanych wydawnictw przyszedł czas na długo oczekiwany debiutancki LP. Ten ukazał się pod koniec października 2017 roku ponownie nakładem Moonshine Recordings. Album nosi tytuł „død”.

Violinbwoy pozostaje aktywny pod względem produkcji i tak w 2018 roku pojawia się kolejna EP zatytułowana „Himemi”. Od tamtego momentu pojawiły się inne hitowe single takie jak „Requiem”, „Bongo” czy „Jah Heavy Load”, które utwierdziły status producencki Violinbwoya, a można je usłyszeć podczas sesji sound systemowych niemalże na całym świecie.

Violinbwoy wystąpi 21 lipca, w otwartym koncercie nad zalewem Piaski.

 

𝗢𝗡𝗘 𝗟𝗢𝗩𝗘 𝗦𝗼𝘂𝗻𝗱𝘀𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺 na Piaskach


To załoga, którą od 2017 roku tworzy Marcin z Ciechanowa, aby przekazać wam dużo pozytywnej energii. Głośniki które zbudował możecie zobaczyć u takich twórców jak 𝗔𝘀𝘁𝗿𝗮𝗹 𝗥𝗼𝗼𝘁𝘇 𝗦𝗼𝘂𝗻𝗱 𝗦𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺 czy 𝗦𝗸𝗮𝗻𝗸𝗶 𝗦𝗼𝘂𝗻𝗱𝘀𝘆𝘀𝘁𝗲𝗺. Tym razem wraz z innymi artystami będzie rozgrzewał dodatkowe Super Scoopy od CONSCIOUS RIDDIM Sound System jest to nowa opcja na warszawskiej scenie roots reggae/dub, która wciąż rozbudowuje swój sound.
Na tę chwilę posiadają 2 super scoopy 18” załadowane w PDN 1852.

𝗠𝘂𝘀𝗶𝗰 𝗪𝗵𝗲𝗲𝗹𝘀 𝗨𝗻𝗶𝘁𝘆
to nowa jakość na mapie W-wy , niezależny team na dubowej scenie. Dzięki połączeniu młodej krwi ze starymi wilkami sceny, tworzą oryginalny styl i klimat. Łączy ich pasja do muzyki dub/bass nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku roots/reggae. Ważna jest dla nich szczerość w muzyce jak i w życiu, dlatego gromadzą wokół siebie osoby wyznające podobne wartości.

🔈 WSTĘP WOLNY !
🔈🔈🔈Pamiętajcie> The Only Good System is Sound System !

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top