Dubska „Tribute To R.A.P.” – legenda powraca

Facebook
Twitter
Email

Na Piaskach bardzo lubimy ambitne projekty muzyczne, sięgające do korzeni polskiego reggae. Dlatego z przyjemnością ogłaszamy festiwalową premierę projektu „Tribute To R.A.P”, do którego muzycy obchodzącego jubileusz 25-lecia zespołu Dubska zaprosili szereg znakomitych wokalistów z innych, zaprzyjaźnionych zespołów.   

 

„Tribute To R.A.P.” będzie hołdem złożonym legendarnej grupie R.A.P. z Gliwic, która działała wprawdzie tylko kilka lat, ale zdążyła zapracować w latach 80. na własną legendę, trwającą do dziś.

Muzycy zespołu Dubska postanowili zmierzyć się z tą legendą, co jest ewenementem na polskim rynku muzycznym. Sami należą do tak zwanej  „trzeciej fali polskiego reggae”, której rozkwit przypada na pierwsze dziesięciolecie XXI wieku. Dla tego pokolenia R.A.P. był fundamentem.

Wiele powstałych wtedy młodych zespołów sięgało na koncertach po repertuar R.A.P. Jednak były to tylko pojedyncze utwory. Na Piaskach usłyszymy znacznie więcej.  „Tribute To R.A.P.” będzie dla przeważającej części publiczności okazją do raz pierwszy posłuchania wielu ikonicznych utworów grupy na żywo.

R.A.P. kojarzony jest ze wspaniałymi głosami i harmoniami wokalnymi. Kultowe utwory śląskiej legendy będą interpretowane przez najwspanialsze głosy polskiego reggae. Gościnny udział w koncercie zapowiedzieli dotąd: Damian SyjonFam, Dawid Porta (Jafia),  Igor (Shashamane) i oczywiście Dymitr (Dubska). Zespł Dubska planuje latem 2024 wydanie płyty „Tribute To R.A.P.”, z udziałem zaproszonych wokalistów.

Choć sami nie mogą w to uwierzyć, Dubska w 2024 roku obchodzą 25-lecie swojej działalności. W związku ze srebrnym jubileuszem grupa zapowiada wyjątkową trasę koncertową. Zagrają piosenki ze swojego bogatego dorobku. Nie będą to jednak te najbardziej znane, ani te które mają najwięcej odtworzeń. Muzycy zapowiadają, że zaprezentują te utwory, do których mają największy sentyment i które ich zdaniem mają największą wartość.

Zespół Dubska  to ośmioosobowa orkiestra reggae z Bydgoszczy. Mają na swoim koncie 8 płyt długogrających i setki koncertów na dużych i małych scenach.  Szerszą popularność  przyniosła im płyta „Avokado”, z której pochodzą takie kawałki jak tytułowe „Avokado”, Johny” czy  „Życie na ulicy”.  W 2021 roku wydali, zdaniem wielu fanów, najważniejszą płytę w ich dotychczasowej działalności – „BDG Roots Rockers”.

Kilkakrotnie grali już na Festiwalu Reggae na Piaskach. Teraz wracają w podwójnej roli i wielkim stylu.

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top