Radikal Guru – dubowa uczta przy plaży

Facebook
Twitter
Email

Radikal Guru czyli Mateusz Miller to urodzony w Kwidzynie producent oraz dj jest jedynym z niewielu polskich producentów muzyki dub i dubstep rozpoznawalnym na międzynarodowej scenie. Jego styl jest przepełniony wpływami roots reggae, uk dub oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza szerokie zainteresowanie w różnych kręgach muzycznych. Radikal Guru wystąpi w piątek 19 lipca, w otwartym koncercie przy plaży z One Love Soundsystem .

 

Początkowo eksperymentował z muzyką Trip-Hop, Asian Underground, Drum’n’Bass i Jungle, a w 2005 powstało jego pierwsze demo “The East-West Connection”, na którym połączył te style. Przebywał wtedy w Cork w Irlandii, gdzie jego muzyka spotkała się z dużym zainteresowaniem.

W międzyczasie w produkcjach RG zaczęło pojawiać się coraz więcej wpływów muzyki dub i dubstep. W 2008 zdobył szersze grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Z-Audio/Dubbed Out Records serii winylowych singli, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną.

Jego kompozycje zostały docenione przez opiniotwórcze audycje radiowe i grane m.in. przez BBC Asian Network, Polskie Radio,Sub Fm, Rinse FM.

Energiczne sety Radikal Guru cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności, a rosnąca popularność przełożyła się na setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie, a także w USA, Australii, Nowej Zelandii, Indiach, Meksyku i wielu innych miejscach na całym świecie.

Od 2009 roku Radikal Guru współpracuje z polską wytwórnią Moonshine Recordings, nakładem której wydał cztery świetnie odebrane długogrające albumy oraz wiele singli winylowych.

W studiu współpracował z wokalistami z najwyższej półki m.in. Earl 16, Solo Banton, El Fata, Cian Finn, Echo Ranks czy Dan Man. W listopadzie 2020 ukazał się czwarty studyjny album Radikal Guru zatytułowany “Beyond The Borders”. Po covidowym przerwie Radikal Guru powrócił do koncertowania oraz produkcji. W ostatnim czasie ukazały się dwa znakomite single jego autorstwa: ‘Burning’, który powstał przy współpracy z Bukkha i Parly B oraz ‘Good Ganja’ stworzony wspólnie z Dubbing Sun, Cheshire Cat i Vale.

fot. Dragana Rankovic

Facebook: http://www.facebook.com/RadikalGuruOfficial
Instagram: http://www.instagram.com/radikal_guru_dub

Spotify: https://tinyurl.com/4kzdef86

 

Radikal Guru – Dread Commandments (ponad 5 milionów wyświetleń)

 

 

Radikal Guru & Dubbing Sun ft. Cheshire Cat & Vale – Good Ganja

 

Radikal Guru ft Echo Ranks – Warning!

Radikal Guru ft Cian Finn – Sound System

 

Radikal Guru ft YT – Stay Calm

 

Radikal Guru – Earthwalker

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top