Barwinki zagrają na RNP 2016

Facebook
Twitter
Email

Po raz trzeci powrócą na RNP by z jeszcze większą siłą rozkołysać publiczność w rytmach ska i reggae. Ich znakiem rozpoznawczym CGB jest wysunięta na pierwszy plan, rozbudowana sekcja dęta i chwytliwe melodie. Należy do najważniejszych wykonawców rodzimej sceny ska/reggae. Muzyka grupy, to energetyczny mix ska, reggae i rocksteady.

CGB_www

Cała Góra Barwinków (CGB) działa w obecnym składzie od 2002 roku, choć korzenie grupy sięgają roku 1997. Grupa ma na koncie cztery płyty długogrające. Ostatnia z nich ‐ „Beat 2 Meet U” ‐ ukazała się w 2013 roku.
CGB słynie ze świetnie przyjmowanych energetycznych koncertów. Wystąpiła dotąd na niemal wszystkich najważniejszych festiwalach, a także dwukrotnie na Przystanku Woodstock– w 2003 i 2013 roku oraz Heineken Opener Festival 2007 w Gdyni. Obecnie zespół ma na koncie około 600 występów w kraju i za granicą.
Zna ich dobrze również ostrowska publiczność, bo CGB wystąpiła dwukrotnie na Festiwalu Reggae na Piaskach.
W 2004 roku zespół został zaproszony przez Jurka Owsiaka do studia telewizyjnej dwójki, gdzie wystąpił podczas XII Finału Wielkiej Orkiestry Swiątecznej Pomocy. Cała Góra Barwinków zaprezentowała się również w programach “Kuba Wojewodzki”, „Poplista”, „Kawa czy Herbata”, „Regiony kultury”.
Debiutancka płyta CGB zdobyła uznanie wśród publiczności i krytyków i zebrała dobre recenzje w prasie muzycznej i pozamuzycznej.
Jeszcze lepiej wiodło się podczas kolejnej produkcji zespołu pt. „24 godziny”. Spotkała z entuzjastycznym przyjęciem, czego wyrazem było czwarte miejscu w plebiscycie ‘Free Colours’ na najlepszą płytę roku. Tytułowa piosenka wylądowała na trzecim miejscu tego zestawienia w kategorii „Piosenka roku”. Dotarła też do pierwszego miejsca listy przebojów Radia Bis. Drugi singiel z tej płyty ‐ „Tracę czas” gościł bardzo często na antenie radiowej Trójki. Kolejne płyty – ‚Kocham kłopoty‘ (2010) i ‚Beat 2 Meet U‘(2013) ugruntowały pozycję grupy na krajowym rynku muzycznym.

CGB_1_@
W 2014 roku CGB wzięła udział w 4. Edycji programu X Factor, odpadając zaledwie dwa odcinki przed finałem.
Skład:
Kuba Kaczmarek – bas/śpiew
Tomek Kaczmarek – gitara/chórki
Maciek Kulej – klawisze
Jakub Syguda – perkusja
Artur Wilk – gitara
Karol Ryś – puzon
Paweł Tyrała – saksofon
Daniel Michoń – trąbka
Bartosz Klich – realizator zespołu
www.cgb.art.pl
https://www.facebook.com/barwinki

 

WIĘCEJ w dziale : WYKONAWCY

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top