Wystawa fotograficzna RASTAtroopera

Facebook
Twitter
Email

Jedną z atrakcji “Małej Jamajki” na Piaskach będzie wystawa pięknych zdjęć Piotra „RASTAtroopera” Tabenckiego. Miłośnik muzyki i kultury roots reggae, fotograf i… zawodowy strażak, zaprezentuje podczas Reggae na Piaskach wybór zdjęć z muzycznej wyprawy na Jamajkę.

Piotr

Jak sam podkreśla, jego obecność na koncertach to nie tylko rozrywka, ale również przeżycie duchowe. Dla tych wrażeń czasami pokonuje czasem wiele kilometrów, aby uczestniczyć w koncertach wykonawców, którzy w swojej twórczości odwołują się do fundamentów roots reggae i przekazu idei RASTAFARI. Dla Rastatroopera bardzo ważna jest bowiem nie tylko warstwa muzyczna, ale przede wszystkie przesłanie.

Po raz pierwszy uczestniczył w festiwalu muzyki reggae w 1993 roku, na „Reggae nad Wartą” w Gorzowie Wielkopolskim. Dekadę później w 2014 roku, podczas Ostróda Reggae Festival zaprzyjaźnił się z belgijskim zespołem Pura Vida, który podczas tego wydarzenia wystąpił wspólnie z Ashanty Royem. Było to dla niego przełomowe wydarzenie, także z punktu widzenia rozwoju fotograficznej pasji. Po festiwalu podtrzymał kontakt z Belgami, który zaowocował częstymi wizytami podczas ich koncertów w Belgii i Holandii. Kulminacyjnym punktem było dokumentowanie fotograficzne sesji nagraniowej Lee Perrego w studiu Lost Ark.

-Kilka godzin spędzonych razem w studio sprawiło, ze poczułem się jakbym przeniósł się na Jamajkę w lata świetności najznakomitszego studia nagraniowego Black Ark. Było to dla mnie nieprawdopodobne przeżycie, które będę pamiętał do końca życia. Od tamtej chwili zrozumiałem, że wszystko jest możliwe…..wystarczy mocno w to uwierzyć. Dlatego pojawił się pomysł……. „ jadę na Jamajkę – mówi Piotr.

Realizacja tej wizji nastąpiła w styczniu 2017 roku, kiedy to uczestniczył w „Muzycznej wyprawie na Jamajkę”.

Odwiedzenie miejsc w których powstawała muzyka i kultura reggae, kontakt z ludźmi którzy żyją zgodnie przesłaniem Rastafari, uczestnictwo w legendarnym festiwalu muzyki reggae „REBEL SALUTE”, spacery po ulicach Kingston, wizyta w Dub Clubie, odwiedziny położonego wysoko w górach RASTA CAMP-u, wizyta w legendarnym studiu Boba Marley’a Tuff Gong i odwiedziny w domu i miejscu narodzin Króla Reggae, Maroon Festival, oraz niesamowity klimat stały się przyczynkiem do serii znakomitych zdjęć, z których część będzie można obejrzeć podczas festiwalu Reggae na Piaskach.

Wystawę można będzie obejrzeć podczas festiwalu Reggae na Piaskach 21/22 lipca 2017 w Ostrowie Wielkopolskim.

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top