Konkurowe zespoły wybrane 

Facebook
Twitter
Email

Cztery Metry od Chodnika, Johny Rockers, Mademoiselle Carmel & The Zebras, The Synki – to nazwy czterech zespołów, które 20 lipca zagrają w ramach Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, tuż po Festiwalu Reggae na Piaskach w Ostrowie Wielkpolskim. Konkurs zakończy tradycyjnie koncert zeszłorocznego laureata, grupy Roots Rockets.

statuetka2_poziom

W tym roku młode, polskie zespoły nadesłały rekordową liczbę zgłoszeń – aż 38 ! Nie zawsze jednak ilość przekładała się na jakość. Nie zabrakło za to zgłoszeń… oryginalnych. W konkursie dla zespołów reggae zgłosiła się formacja heavy-metalowa, był zespół złożony między innymi z kleryków i kilka zespołów z pogranicza różnych stylów i gatunków.

Dlatego jury, które tradycyjnie tworzyli: Izabela Wiśniewska Owczarek i Piotrek Owczarek z portalu rrr.com.pl oraz dyrektor artystyczny festiwalu i konkursu Jarek Wardawy nie miało specjalnie trudnego zadania. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybrali: Cztery Metry od Chodnika, Johny Rockers, Mademoiselle Carmel & The Zebras, The Synki – i to oni zagrają w części konkursowej. W najbliższych tygodniach będziemy bliżej prezentować zakwalifikowane zespoły. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy przysłali swoje zgłoszenia i życzymy im, żeby nie ustawali w swojej pasji do muzyki reggae.

 

Zgłoszenia nadesłały następujące zespoły:

1. Amarena Rockers

2. Badd Dutty Sound

3. Baobab

4. Bapu

5. Blu’ska

6. C.O.D

7. Confesio

8. Cztery Metry od Chodnika

9. Dżentelmenels

10. Ejtobangla

11. Eternal Spiritis

12. Freakin’ Rudeboys

13. Good Revision

14. Gradu Minimo

15. Heaven

16. Hopkins

17. Ignatz

18. Jahbestin

19. Jesters

20. Johny Rockers

21. Kiua Mogiua

22. Kompanija Reggae Sound

23. Koloroton

24. Kołtun

25. Lorisayn

26. Mademoiselle Carmel & The Zebras

27. Miesio

28. Mordercy P

29. Pancakes

30. Salut Sound System

31. Ser Żółty

32. Sierżant Baker

33. Siel-ska

34. The Synki

35. Transplantacja

36. Pomorska 68

37. Wolni ludzie

38. ZKS Squad

 

Na zwycięzcę Konkursu czekają w tym roku bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięski zespół otrzyma dwudniową sesję nagraniową w MAQ RECORDS – profesjonalnym studiu nagraniowym, w którym swoje produkcje realizowały takie gwiazdy, jak np. Big Cyc, Feel, Motion Trio, Krzysztof Ścierański, Jorgos Skolias, Cree, SBB, Józef Skrzek i wielu innych.

Ale to nie wszystko , bowiem Akademia Menedżerów Muzycznych z Chorzowa dokłada do nagrody dowolnie wybrany kurs dotyczący muzyki, mediów, cyfryzacji itp. Dla zwycięskiego zespołu o wartości 1000 zł. Do tego oczywiście efektowna statuetka oraz zaproszenie na koncert za rok – już w charakterze „gwiazdy” Konkursu !

Większości zgłoszonych zespołów możecie posłuchać w specjalnym konkursowych playerze: https://soundcloud.com/konkurs-m-odych-talent-w

statuetka_pion

Informacje dodatkowe:

Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka to nierozerwalnie związana z Festiwalem „Reggae na Piaskach”, choć w swojej formule osobna impreza,  przeznaczona dla miłośników muzyki i kultury reggae z całej Polski. Oprócz gwiazd międzynarodowego formatu, organizatorzy stawiają bowiem na polską muzyczną młodzież.

Zasady konkursu są proste i przejrzyste. Każdy zespół, który chce stanąć w konkursowe szranki, musi przysłać na wskazany adres zgłoszenie, zawierające nagrania, zdjęcia i krótką informację o zespole. Organizatorzy wybierają spośród wszystkich zgłoszeń 4-5 zespołów, które występują na dużej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem przed festiwalową publicznością, która dokonuje w głosowaniu wyboru laureata. Zwycięski  zespół otrzymuje nagrody rzeczowe, efektowną statuetkę i zaproszenie na kolejny Konkurs, jako laureat.

Dotychczasowi laureaci to : Świadomość (2007), Alicetea (2008), Pajujo (2009),  Bethel , Starguardmuffin (2010), Ragafaya (2011), Bez Jazgh (2012), Roots Rockets (2013).

Konkursowi patronuje Ryszard Sarbak – trębacz i założyciel pionierskiej formacji reggae w Polsce, Gedeonu Jerubbaal.

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top