K– Jah, czyli cały świat na jednym riddimie  

Facebook
Twitter
Email

World A Reggae Riddim efekt współdziałania dwóch fanatyków muzyki, którzy zaprosili do współpracy zarówno światowe gwiazdy reggae, jak i utalentowanych debiutantów. Kilkoro z nich usłyszymy i zobaczymy podczas specjalnego seta, który zagra dla nas K- Jah Sound.

W 2018 roku, polski producent K-Jah Sound (Krystian Walczak) oraz holenderski promotor reggae Danny Creatah z portalu World A Reggae rozpoczęli współpracę nad wspólnym projektem którego efektem jest wspaniały WORLD A REGGAE RIDDIM 2019.

Kiedy autorzy projektu usłyszeli pierwszą wersje wokalną zaśpiewaną przez bardzo utalentowanego jamajskiego artystę Runkusa jasne było, że ten riddim ma olbrzymi potencjał.

Założeniem projektu było zaprezentowanie na tej wyśmienitej korzennej kompozycji wokalistów, których możemy zaliczyć do weteranów muzyki reggae jak i wchodzące młode talenty. I tak, w tym przedsięwzięciu znalazły się takie gwiazdy, jak : Luciano, Warrior King, Lutan Fyah, Gentleman, czy Bushman. Nie zabrakło kobiecego akcentu w postaci dwóch wspaniale śpiewających wokalistek: Tamiki oraz Vanessy Bongo.

Kolejnymi  muzycznymi czarodziejami tego projektu są Runkus i Christos DC, obdarzeni unikalnymi głosami Droop Lion oraz Kamau Imhotem jak i wokalista z polskiego zespołu Etna Kontrabande – Jaras.

Po dwóch latach pracy riddim miał globalną premierę dzięki współpracy z dystrybutorem Zojak World Wide (USA). Ale zanim to nastąpi World A Reggae i K-Jah Sound podjęli decyzję, że projekt ten pojawi się najpierw w formie winylowej zgodnie z regułą ”Vinyl First”. Pierwsze 6 utworów miało swoją premierę i są one dostępne na winylach dzięki World A Reggae Records z Holandii. Projekt wspiera również portal reggaeville.com.

Muzycy biorący udział w nagraniach : D’Roots Brothers , Słomiński Jerzy, Radek Ciurko, Tomasz Wójcik, Szymon Chudy, K-Jah Sound, Umberto Echo, Studio As One, Brian Falkowski, Paul Hamilton, Joe Brotherton, I Grades.

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top