MAMA AFRICA IS CALLING YOU !

Facebook
Twitter
Email
Muzyczne talenty prosto z Afryki – czyli African Music School ZAGRAJĄ na Festiwal Reggae na Piaskach i Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka dwukrotnie: w piątek 23.07 nad jeziorem (wstęp wolny) i na festiwalowej scenie 24.07.

 

Główną ideą AFRICAN MUSIC SCHOOL jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, która w przyszłości da im pracę i możliwość utrzymania rodziny. Dla większości z nich będzie to zapewne też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę.

Celem projektu African Music School jest budowa pierwszej szkoły muzycznej w RCA w miejscowości Bouar, gdzie stacjonuje polski misjonarz i autor projektu, br. Benedykt Pączka. Fundacja AKEDA prowadzi projekt AMS poprzez organizowanie akcji mających na celu zebranie środków finansowych na rzecz budowy szkoły. Zespół fundacji poszukuje również szans na finansowanie projektu poprzez systemy grantowe.

Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie trójka najzdolniejszych uczniów African Music School: Jospin – gitara basowa, Hypolite – perkusja i Christophe – gitara elektryczna, ze swoim opiekunem i dobrym duchem projektu, dyrektorem AMS, br. Benedyktem Pączką.

Razem z nimi wystąpi artysta, który w swoim kraju ma status prawdziwej gwiazdy – Dezarus  a zespół będą wspierać polscy muzycy, którzy uczyli muzyki w African Music School.

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top