Konkurs 2008

Facebook
Twitter
Email

Święto „muzyki serc”, jak często nazywa się reggae, miało w roku 2008 w Ostrowie Wielkopolskim dwie odsłony. W niedzielnym Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka zagrało pięć utalentowanych zespołów: Alicetea, Sakra, Fire in a Hole, SkaNaBis i Radical Garaża, wybranych na podstawie nadesłanych nagrań spośród 26. propozycji.

 

Uważnie przyglądając się zgłoszeniom, widać wśród nich kilka dobrze znanych nazw kapel, które w kolejnych latach pojawiały się na Konkursie, a nawet w nim zwyciężały.  W roku 2008 laureata wybierała publiczność, głosując na kuponach. Poziom był niezwykle wyrównany i o zwycięstwie zadecydowało naprawdę bardzo niewiele. Jednak w zgodnej ocenie publiczności i jury zwycięzcą został zespół Alicetea z Radomia to formacja, która „z marszu” może zagrać na każdym koncercie reggae w Polsce. W nagrodę odebrali markową gitarę ufundowaną przez wiernych przyjaciół festiwalu – zespół Big Cyc, markową gitarę oraz efektowną statuetkę ufundowaną przez miasto Ostrów Wielkopolski.

 

ZESPOŁY ZGŁOSZONE DO KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW im. Ryszarda Sarbaka:

Alicetea, Bez Jahzgh, The Bartenders, Campay, Dzioło, Enej, Erijef Massive, Fire in a Hole, Jahbastin, Lars, Los Grandes Rudboys, Niekoniecznie Korzenie, Odkrywcy Nieodkrytych Lądów, Pajujo, Ragafaya, Pankracy Riddim Band, Radical Garaża, R.A.G.A Squad, Regau, Reggae Stolica, Sakra, SkaNaBis, The Stylacja, Za Zu Zi, Złodzieje Głów, Zielone Ludki. LAUREAT: Alicetea

 

Obejrzyj galerię video z 2. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka w 2008 r.

 

Obejrzyj galerię  zdjęć z 2. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka w 2008 r.

Foto: Piotr i Izabela Owczarek 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top