Konkurs 2013

Facebook
Twitter
Email

AYARISE, FERENDŻI, LOS GRANDES RUDEBOYS, ROOTS ROCKETS i  YELRAM – to nazwy pięciu zespołów zakwalifikowanych do koncertu w ramach siódmej edycji Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim.

Podobnie, jak w latach poprzednich, wyboru finalistów dokonało na podstawie nadesłanych zgłoszeń jury w składzie: Jarosław Wardawy – organizator RNP 2013 i Konkursu, Piotr Owczarek – portal rrr.com.pl i Izabela Wiśniewska – Owczarek – foto rrr.com.pl. Wszyscy członkowie jury zgodnie podkreślają, że wybór finalistów był w tym roku bardzo trudny.

– Tym razem zadanie nie było łatwe. Poziom artystyczny zespołów z roku na rok wzrasta, więc finalistów trzeba wybierać spośród bardzo dobrych kapel. Łatwiej więc odrzucić tych słabszych, niż wybrać tych, którzy będą mieli szansę zagrać na scenie. Główny bój toczył się w kręgu dziesięciu zespołów reprezentujących różne odmiany reggae. Ostatecznie zdecydowaliśmy się wybrać pięć zespołów, których warsztat pozwala mieć nadzieję, na dobre występy na żywo. Kilka zespołów spoza finałowej piątki też z powodzeniem mogłoby zagrać w konkursie, ale może przyślą zgłoszenia za rok i wtedy im się uda. Przykład kilku kapel pokazuje, że warto starać się kilka razy i przekonywać nas o muzycznym postępie. Niecierpliwe czekam na konkurs i jego wyniki. Nie mam w tym roku faworyta, bo każdy z zakwalifikowanych zespołów zasługuje na głosy publiczności – dodaje Piotras z rrr.com.pl.

W tym nadeszła rekordowa liczbę zgłoszeń, bo aż 30. Oto one: ACCOUSTIC DUB, ADRO, AYARISE, BAOBAB REGGAE BAND, BIG UP, CT TONES, CZTERY METRY OD CHODNIKA, FERENDŻI, FUNKY TANK, GRADU MINIMO, HEAVEN, JAHVIGATION, JUMANJI, KRÓLEWSKI STYL, LOS GRANDES RUDEBOYS, MARTYNA WROŃSKA, RAGGABARABANDA, ROOT WISE, ROOTS ROCKETS, SAKIN OL, SielSKA, SKANGUR, Som Gorsi, RIFFERS, THE STYLACJA, THE SYNKI, UBITKI, YELRAM.

Zakwalifikowane zespoły to: AYARISE, FERENDŻI, LOS GRANDES RUDEBOYS, ROOTS ROCKETS i  YELRAM.

Laureatem publiczność wybrała zespół Roots Rockets.

Jednym ze sponsorów nagrody głównej było Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Obejrzyj galerię video

 

 

 Obejrzyj zdjęcia Kuby Szczuckiego z 7. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka 

 

 Obejrzyj zdjęcia Piotra Owczarka z 7. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top