SHASHAMANE

Facebook
Twitter
Email

Ten zespół w gwiazdorskim składzie to polska odpowiedź na jamajski ruch revival, muzyczne zaproszenie do podróży do korzeni muzyki i kultury reggae. Stacja początkowa: Festiwal Reggae na Piaskach. Warto skorzystać z tego zaproszenia. 

Shashamane grafika

 

Zespół Shashamane powstał ponad 2 lata temu i w swoim składzie zgromadził doświadczonych muzyków, których połączyła wspólna pasja jaką jest fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub. Wśród tworzących formację znalazły się osoby współpracujące wcześniej z takimi grupami jak Bakshish, Duberman, Tabu, Lion Vibrations, Zgroza, Jahoo, Baobab, Natural Mystic, Ziggie Piggie, YO i wielu innymi, nie tylko związanymi ze środowiskiem reggae. W swej dotychczasowej karierze Shashamane już zaprezentowało się podczas takich imprez jak m.in.: Winter Reggae w Gliwicach, Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi w Wodzisławiu Śląskim, Rub’n’Dub Festiwal w Gliwicach, Reggae w Stodole w Kobiórze.

23800092_1997316900545640_4285235509318121348_o

Od ponad roku zespół był dopingowany do zaprezentowania studyjnej odsłony, powstał zatem mini album pt. „Origin & Culcha”, który ukazał się za sprawą Wydawnictwa Zima Records. Warto podkreślić, że w nagraniach wzięło także udział małżeństwo Magdalena i Adam Milwiw-Baron z grupy The Lions, którzy wparli Shashamane instrumentami dętymi, a nad miksem i masteringiem  czuwał holenderski muzyk i producent Marc Baronner, który ma na swoim koncie współpracę z takimi artystami jak Brinsley Forde (ex-Aswad) czy Addis Pablo. Na krążku znalazły się również jego wersje dubowe.

 

W roku 2018 zespół zamierza skoncentrować się na występach i bezpośrednim kontakcie z publicznością.

Shshamane - uchyl wieko

MUZYKA

Materiał prezentowany na „Origin&Culcha” to utwory:

1. Miłość

2. Origin&Culcha

3. Save Me

4. Słońce Dla Wszystkich

5. Dub&Culcha

6. Słońce Dub

7. Miłość (radio edit)

8. Origin&Culcha(radio edit)

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top