20 lat MALEO REGGAE ROCKERS w wersji dub

Facebook
Twitter
Email

Zapraszamy na specjalny koncert z okazji XX-lecia MALEO REGGAE ROCKERS, z największymi przebojami zespołu – tym razem w wersjach dubowych.

Maleo Reggae Rockers to jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych zespołów reggae w Polsce z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. Przez 20 lat zespół wydał 15 płyt, gościł na największych festiwalach w Polsce i na świecie grając grubo ponad 1000 koncertów.

MRR jest w świetnej formie od lat, czego dowodem są regularnie wydawane płyty cieszące się dużym powodzeniem i zbierające świetne recenzje. W kategorii płyta roku nominacje otrzymały „Rzeka Dzieciństwa” i „Wake Up” do nagrody „Fryderyki” oraz „Addis Abeba” do nagrody „Superjedynki”.

Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku.

 

MALEO REGGAE ROCKERS 2021

Podczas tegorocznej edycji festiwalu Reggae na Piaskach MRR zagrają zestaw swoich największych przebojów – tym razem specjalnie przygotowanych wersjach dubowych.

Premiera materiału w nowych aranżacjach miała miejsce w grudniu 2020, w warunkach studyjnych, tak więc koncert na ostrowskich Piaskach będzie jednym z pierwszych koncertowych wykonań tego materiału z udziałem publiczności.

Oto namiastka tego, czego możecie oczekiwać.

MRR NA PIASKACH

MRR to zespół doskonale znany ostrowskiej publiczności, bo wielokrotnie występował na Piaskach, za każdym razem porywając publiczność swoim entuzjazmem i spontanicznością.

Lider MRR grał na Reggae na Piaskach ze swoim zespołem, z Izraelem (2013), jak również specjalnie dla nas zarejestrował akustyczny koncert emitowany podczas zeszłorocznej edycji online.

 

MALEO

Liderem grupy jest Dariusz Malejonek, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków, niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym.

Przez ponad 30 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami. Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury i pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski.

Karierę muzyczną rozpoczął na początku lat 80. w reagge’owych zespołach Kultura i Izrael. W drugiej połowie lat 80. dołączył jako basista do punkrockowych grup Moskwa i Armia.

W 1988 roku założył zespół Houk, który przez następne lata regularnie wygrywał plebiscyty na najlepszą rockową grupę w Polsce. W 1993 roku zespół wygrał plebiscyt słuchaczy Radio France Internationale i w nagrodę wystąpił na targach muzycznych Midem w Cannes. Występ był wielokrotnie emitowany w muzycznym kanale telewizyjnym MTV.

Grupa koncertowała w kraju i w Europie, zagrała m. in. krótką trasę koncertową w Finlandii, którą pomógł zorganizować fan zespołu, reżyser Mika Kaurismaki. W swoim filmie „The Last Border” wykorzystał kompozycję „Soul Ammunition II”.

Po rozpadzie Houk Darek Malejonek wraz z dwoma innymi legendarnymi muzykami polskiej sceny rockowej, Robertem Friedrichem i Tomaszem Budzyńskim, założyli supergrupę 2 Tm 2,3. Inspiracją do jej powstania było przeżycie przez trzech muzyków nawrócenia w Kościele Katolickim. Płyty 2 Tm 2,3 to hard rock połączony z biblijnymi psalmami.

W tym samym czasie Darek Malejonek postanowił wrócić do swojej największej muzycznej fascynacji – reggae. Założył zespół Maleo Reggae Rockers, z którym wydał 13 płyt.

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top