Rebel Idrens – „Klucztown reggae”  na ostrowskich Piaskach 

Facebook
Twitter
Email

Rebel Idrens to absolutna muzyczna sensacja polskiego reggae ostatnich miesięcy. Pochodzący z Kluczborka Tomasz “Siwy” Wójcik – muzyk, kompozytor i producent współpracujący przez wiele lat z takimi zespołami jak Bakshish, czy Maleo Reggae Rockers, zaprosił do współpracy całą plejadę polskich i zagranicznych gwiazd reggae, by razem nagrać znakomity materiał.

 

Irie Factor” to pierwsza płyta zespołu Rebel Idrens, w której udział wzięli artyści polscy oraz światowe gwiazdy muzyki reggae:

Brinsley Forde – współzałożyciel i wieloletni lider brytyjskiej grupy Aswad. Laureat wielu prestiżowych nagród muzycznych oraz gwiazda światowej muzyki reggae. Jako artysta solowy wydał album “Urban jungle”i wraz z Davidem Hindsem (Steel Pulse) pracuje nad następnym, który promuje singiel “Chillin”.

Maiko Zulu – pochodzący z Zambii, jeden z najbardziej znanych artystów reggae w Afryce. Jego praca zarówno w przemyśle muzycznym, jak i na arenie praw człowieka jest dobrze znana w kraju jak i za granicą.

Kelvin Grant – muzyk nominowany do nagrody Grammy, zdobywca wielu innych prestiżowych muzycznych nagród oraz założyciel słynnego zespołu Musical Youth.

Christos DC – wokalista, producent i gitarzysta,współpracował z takimi Artystami jak: Sly & Robbie, The Itals, Augustus Pablo, Sugar Minot i Don Carlos. Jest współproducentem wielu utworów światowej sławy formacji  Thievery Corporation. Dwukrotny zwycięzca nagrody dla najlepszego Artysty Reggae 2019 i 2021  The Wammie Awards.

Pako Sarr – wokalista, gitarzysta i producent pochodzący z Senegalu. Jego muzykę można określić jako World Music, w której łączy tradycyjne afrykańskie gatunki z funk i reggae.

 

NatKa Polka – urodzona w Niemczech wychowana w Nowym Yorku charyzmatyczna wokalista zespołu “The Djangos”.

Kinga Berkowicz – wokalistka opolskiej grupy “Bongostan”.

SONY DSC

Reggaenerator – jeden z liderów kultowej grupy “Vavamuffin”.

Cheeba – wokalista i jeden z liderów “East West Rockers”.

Johny Rocker Halicki – lider składu “Johny Rockers”.

Kapitan Kivi – wokalista grupy “Green Roots”

Maurycy Ra i Tomeki Pacak– nadwiślańscy raperzy, nadzieja polskiej sceny soundsystemowej

 

Płyta Rebel Idrens “Irie Factor” została wydana 202.12 br nakładem Karrot Kommando i jest dostępna na platformach cyfrowych:

https://id.ffm.to/rebel_idrens_irie_factor?fbclid=IwAR0D8M1MTB0QKdw0Y7ejNk4nKxwtH1_G3-xx6wP57kwUH-xswKQji32cEYI

Dostępna jest również płyta CD :

https://karrot.pl/sklep/irie-factor-rebel-idrens/?fbclid=IwAR0EjKfWmYYRvhkmlsmd9j8VvYPnxlp4ZGFfeJ6ERIqWEE-cGQfUSNL_oAQ

Większość utworów powstała w warszawskim Irie Studio, w którym również został wykonany miks i mastering albumu.

 

,,Kucztown” reggae

Premiera singla i klipa “Klucztown” odbyła się 17.11.22

Kluczbork  jest kolebką  polskiego reggae. To właśnie tu w 1982 roku powstał zespół Bakshish, który wychował dziesiątki uznanych muzyków,.Kilku z nich bierze udział w projekcie Rebel Idrens.

To również rodzinne miasto Tomasza „Siwego” Wójcika – twórcy tego projektu, który tutaj stawiał swoje pierwsze muzyczne kroki.

Kluczbork ukształtował też gusta wielu reggae fanów w Polsce. I właśnie o tym śpiewa Brinsley Ford w piosence otwierającej album. Z tego miasta pochodzi wiele znanych zespołów, które do dzisiaj stanowa klasykę tego gatunku.

 

Na Reggae na Piaskach 2023 w ramach REBEL IDRENS wystąpią m. innymi: Tomasz SIWY Wójcik, Brinsley Forde (JAM), Christos DC (USA), NatKa Polka, Kinga Berkowicz, Reggaenerator, Cheeba, Johny ROCKER Halicky, Kapitan Kivi 

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top