Piaski pełne muzyki i dobrych wibracji: program, warunki, bilety

Facebook
Twitter
Email

23 i 24 lipca 2021 r. zapraszamy nad ostrowskie Piaski na dwa dni z muzyką, w przyjaznej atmosferze i w doskonałych warunkach socjalnych. Zabierzemy Was w podróż do afrykańskich źródeł rytmu i cywilizacji, ukołyszemy korzenną wibracją roots reggae, zaproponujemy ciekawe warsztaty.  

 

PIĄTEK, 23 LIPCA

* African Music School akustycznie

* Podróż do źródeł rytmu – warsztaty gry na afrykańskich bębnach  

* „Zamiast broni – instrumenty” – spotkanie z uczestnikami projektu African Music School

* Reggae Party – zaprasza Janusz JASMAN Kusz

 

Zaczynamy w piątek, 23 lipca, tuż przy plaży nad zalewem Piaski Szczygliczka, gdzie przygotowaliśmy Dzień Afrykański. To właśnie tam, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentujemy unikalny projekt muzyczny z Republiki Środkowej Afryki (RCA) – AFRICAN MUSIC SCHOOL. Republika Środkowoafrykańska to jedno z najuboższych państw świata, na dodatek wciąż targany konfliktami zbrojnymi. Aż 65% dzieci zmuszana jest do pracy fizycznej lub wcielana do wojska, a władze przez ponad pół wieku nie wybudowały ani jednej szkoły.

I to właśnie tam, w miejscowości Bouar, polski misjonarz Benedykt Pączka, razem z polskimi wolontariuszami buduje pierwszą w RCA szkołę muzyczną. To praktyczna realizacja szlachetnego hasła „Zamiast broni instrumenty”, przyświecającego temu projektowi.

Najzdolniejsi uczniowie przyjadą do Polski, by zaprezentować swoją oryginalną kulturę muzyczną. W akustycznym koncercie zagrają wsparci przez polskich wolontariuszy – polskich absolwentów wyższych uczelni muzycznych, którzy najpierw uczyli ich muzyki w RCA, a teraz zagrają razem z nimi na scenie. Po koncercie można będzie spotkać się z uczestnikami projektu, którzy opowiedzą o swojej misji.

Dopełnieniem tego niezwykłego koncertu będzie prezentacja oryginalnych, afrykańskich instrumentów, połączona z warsztatami gry na bębnach. Warsztaty poprowadzą: Łukasz Dembiński (NGomads, Foliba) i Darek Mikłasz (Foliba).

Warsztaty gry na bębnach będą idealnym wprowadzeniem w świat muzyki Afryki Zachodniej, która uświadamia, że każdy z nas potrafi odnaleźć w sobie poczucie rytmu, bez względu na wiek oraz posiadane umiejętności muzyczne.

Podczas warsztatów zagłębimy się w świecie rytmu oraz poznamy podstawowe techniki gry na instrumentach perkusyjnych z Czarnego Lądu.

Na koniec, tuż nad samym pięknym zalewem Piaski, w klimat muzyki reggae wprowadzi nas Janusz JASMAN Kusz.

 

SOBOTA, 24 LIPCA

* Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

* Reggowa pulsacja Festiwalu Reggae na Piaskach”

* Maleo Reggae Rockers: największe przeboje w wersji dub

* Shashamane: roots rock reggae music z nowej płyty

* The Beat Rootz: międzynarodowa pulsacja

* African Music School feat. Dezarius: oryginalna, afrykańska muzyka    

 

W sobotę, 24 lipca, przenosimy się już na teren ośrodka Piaski Szczygliczka, gdzie już bardzo wcześnie, bo ok. 13.00, na dużej scenie pojawią się najpierw młode kapele biorące udział w 15. edycji Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka.

W tym nierozerwalnie związanym z festiwalem, choć osobnym w swojej formule konkursie swoje umiejętności zaprezentują młode zespoły, wybrane na podstawie nadesłanych zgłoszeń. W tym roku wystąpią: MAYOROOTS, DŻA DŻA DZIADY, LEON CKR, NALEDI.

Publiczności zaprezentują się także laureaci zeszłorocznego Konkursu: CHRIPSE oraz ZAKRĘTY.

 

Po południu czeka potężna dawka reggowej pulsacji Festiwalu Reggae na Piaskach. Kolejny raz do Ostrowa powróci MALEO REGGAE ROCKERS z ikoną polskiego reggae Darkiem Malejonkiem na czele. Koncerty MRR to czas wyjątkowo gorący, wypełniony pozytywnymi emocjami oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku. Podczas tegorocznej edycji festiwalu Reggae na Piaskach MRR zagrają zestaw swoich największych przebojów – tym razem specjalnie przygotowanych wersjach dubowych.

Na ostrowskiej scenie pojawi się też zespół SHASHAMANE, nie bez powodu często nazywany „najbardziej rootsowym” polskim zespołem muzyki reggae. W ich składzie są muzycy z dużym doświadczeniem, z różnych muzycznych formacji, których połączyła wspólna fascynacja jamajskimi brzmieniami, a zwłaszcza roots reggae i dub.  Shashamane wracają do Ostrowa na Piaski z nowiutką płytą, by rozgrzać serca i podtrzymać ducha wszystkich miłośników pozytywnych wibracji.

Z kolei THE BEAT ROOTZ to międzynarodowa formacja reggaezłozona z muzyków muzycy z Polski, Anglii i Mauritiusu. Muzycy byli związani wcześniej z: The Rockas, Bartenders, Sedativa, Rockas Delight, Galago Band, Stage of Unity, Good Religion i innymi składami.  Ich muzyka zespołu to bardzo żywiołowe i pozytywne w swoim przekazie reggae, czerpiące inspirację nie tylko z karaibskich brzmień i rytmów, lecz zawierająca różnorodne odnośniki do wielu zaszufladkowanych przez krytyków muzycznych stylów i gatunków. Pochodzący z wyspy Mauristius charyzmatyczny i żywiołowy wokalista, Stefano Auguste, nadaje kapeli niepowtarzalnego kolorytu i smaku.

Na dużej scenie pojawią się także AFRICAN MUSIC SCHOOL ze swoim opiekunem i dobrym duchem projektu, dyrektorem AMS, br. Benedyktem Pączką.

Razem z nimi wystąpi artysta, który w swoim kraju ma status prawdziwej gwiazdy – DEZARUS AZ, a zespół będą wspierać polscy muzycy, którzy uczyli muzyki w African Music School.

 

Warunki na festiwalu

* zasady sprzedaży biletów

* pole namiotowe

 

W związku z sytuacją epidemiczną i wciąż panującymi obostrzeniami, jako organizatorzy, musimy dostosować się do obowiązujących w tym zakresie przepisów. W związku z tym musieliśmy dokonać istotnych zmian w Regulaminie wydarzenia.

Najważniejsze zmiany:

  1. Udział w wydarzeniu może wziąć do 250 osób, które w dniu wydarzenia nie będą chore na Covid 19 i nie będą znajdować się w izolacji, kwarantannie oraz wypełnią oświadczenie o swoim stanie zdrowia.
  2. Do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, które udokumentują zaszczepienie na podstawie oficjalnego dokumentu, „paszportu covidowego” lub innej metody obowiązującej w dniu wydarzenia.
  3. Podczas wydarzenia uczestnicy powinni zachować odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami.
  4. Podczas wydarzenia widzowie lub słuchacze będą realizowali nakaz zakrywania ust i nosa maseczką.
  5. W wydarzeniu nie mogą wziąć udziału osoby w dniu wydarzenia chore na Covid 19 oraz znajdujące się w stanie izolacji lub kwarantanny.
  6. Organizator ma prawo odmówić wstępu na wydarzenie osobom po przekroczeniu obowiązującego w dniu wydarzenia limitu publiczności, bez oficjalnego potwierdzenia zaszczepienia oraz bez wypełnionego oświadczenia o stanie zdrowia.

 

BILETY W PRZEDSPRZEDAŻY :

Przedsprzedaż biletów realizowana jest poprzez firmy/strony internetowe/aplikację:

  1. bilet.pax.pl LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW
  2. empik.com.pl LINK DO SPRZEDAŻY BILETÓW

oraz poprzez aplikację GOING

Do przedsprzedaży trafia pierwsza pula biletów, ważna do wyczerpania.

23 lipca: Dzień Afrykański – bezpłatnie

24 lipca: do 21 lipca 2021 – 89 zł

W dniu wydarzenia 24 lipca –  99 zł

Pakiet VIP : karnet + wstęp na backstage + poczęstunek + napoje + prezent – 150 zł

Dzieci do lat 10 – wstęp bezpłatny z opiekunami

UWAGA : Przy zakupie biletów prosimy zaznaczyć odpowiednią opcję dotyczącą szczepienia !

 

Pole namiotowe

Pole namiotowe położone jest w tym roku tradycyjnie tuż obok miejsca, w którym odbywają się koncerty. Wejście na pole namiotowe TYLKO od strony zalewu Piaski, czyli od toalet (patrz plan sytuacyjny). Wejście od strony drogi za namiotem koncertowym będzie nieczynne z uwagi na trwającą budowę.

Pole przeznaczone jest WYŁĄCZNIE dla publiczności festiwalowej. Przy wejściu na pole namiotowe otrzymujecie opaskę, która upoważnia do korzystania z pola, ale nie jest biletem wstępu na koncerty. Ten temat załatwiamy osobno przy głównym wejściu na teren festiwalu.

Pole jest strzeżone i zaopatrzone w niezbędną infrastrukturę sanitarną. Na miejscu możecie korzystać z toalet i pryszniców.

JEST możliwość wjazdu samochodem lub przyczepą campingową na pole namiotowe, za dodatkową opłatą. Auta można również zostawić na ogólnodostępnych parkingach przy wjeździe na teren ośrodka.

 

Pole namiotowe jest czynne od czwartku 22 lipca, godz. 12.00, do niedzieli 25 lipca godz. 12.00. Opłata za korzystanie z pola wynosi 30 zł od osoby, niezależnie od czasu spędzonego na polu. Nie podbieramy dodatkowych opłat za rozbicie namiotu. Dzieci do lat 12 przebywają na polu namiotowym za darmo, TYLKO pod opieką osoby dorosłej. Dodatkowa opłata za wjazd samochodem lub przyczepą campingową na pole namiotowe wynosi 20 zł.

Inaczej mówiąc, płacicie tylko 30 zł i możecie się meldować na polu w dogodnym dla Was czasie, już od czwartku. Warto więc przyjechać odpowiednio wcześniej i spędzić na Piaskach co najmniej dwa dni !

KONTAKT : www.reggaenapiaskach.pl

festiwal@reggaenapiaskach.pl  

Reggae na Piaskach – informacje ogóle

Festiwal Reggae na Piaskach jest jedną z najpopularniejszych w Polsce imprez plenerowych promujących wartościowe dokonania kultury reggae, organizowany od 2001 roku. Dużym atutem imprezy jest nie tylko muzyka i atmosfera, ale także miejsce, w którym się odbywa.

Festiwal odbywa się w Ostrowie Wielkopolskim, mieście w południowej Wielkopolsce, około 120 km od Poznania, 90 km od Wrocławia i 100 km od Łodzi. Impreza odbywa się nad malowniczym zalewem Piaski Szczygliczka, na skraju miasta od strony lotniska w Michałkowie.

Koncerty RNP odbywają się pod wielkimi, mieszczącymi nawet kilka tysięcy ludzi namiotami. Goście z całej Polski nocują na dobrze przygotowanym polu namiotowym. Festiwal jest zawsze starannie przygotowany.

Więcej: http://www.reggaenapiaskach.pl/festiwal/

 

Festiwal dla gwiazd

Festiwal odbywa się od 2001 roku i stale rozrasta się. Podczas dotychczasowych edycji wystąpiło łącznie niemal 150 zespołów i solistów: cała polska czołówka reggae zespołów tego gatunku oraz wykonawcy zagraniczni, między innymi z Jamajki, Zimbabwe, Mozambiku, Irlandii, Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec, Bułgarii, Peru, Szwajcarii, Włoch, Holandii.

Wyrazem uznania dla naszego festiwalu jest regularne, coroczne nominowanie RNP w kategorii najlepszych festiwali reggae w Polsce w plebiscycie branżowego magazynu „Free Colours”.

Więcej: http://www.reggaenapiaskach.pl/festiwal/historia/

 

Konkurs dla młodych

Bezpośrednio po Festiwalu odbywa się od 2007 roku Konkurs Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka, w którym występują młode polskie zespoły grające różne odmiany muzyki reggae. To jedna z dwóch takich imprez w Polsce. Laureatów wybiera zawsze publiczność, a najlepsi zdobywają nagrody rzeczowe i są zapraszani na kolejne koncerty.

Więcej: http://www.reggaenapiaskach.pl/konkurs/

 

Dla publiczności

Dla gości z całej Polski oferujemy nie tylko wartościowe koncerty, pole namiotowe i pełną gastronomię na miejscu. RNP często nazywane jest „najbardziej rodzinnym festiwalem reggae w Polsce”, co dobrze oddaje jego wyjątkową, kameralna i przyjazną atmosferę.

Istotnym elementem festiwalu jest miejsce, w którym się on odbywa. Zalew Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim to najatrakcyjniejsze do wypoczynku i rekreacji miejsce w całej południowej Wielkopolsce. Systematycznie wzbogacana infrastruktura koncertowa, sanitarna i gastronomiczna przyczyniła się do utworzenia miejsca znakomicie nadającego się na imprezy plenerowe. Ośrodek to również dwa nowoczesne boiska sportowe, place zabaw, pomost widokowy, brukowana promenada pieszo-rowerowa wokół całego zalewu, a także Linowy Park Przygód, plenerowe grille, czy ścieżka zdrowia.

Więcej: http://www.reggaenapiaskach.pl/miejsce/

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top