Oni zagrają w 16. Konkursie Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka

Facebook
Twitter
Email

Przedstawiamy wyniki tegorocznej kwalifikacji do 16. Konkursu Młodych Talentów im. Ryszarda Sarbaka. Na podstawie nadesłanych nagrań konkursu zostali zakwalifikowani następujący wykonawcy: Mayoroots, Kołtun, Żywica oraz  Neithan i Doctor Hekele.

 

Serdecznie gratulujemy zakwalifikowanym zespołom i dziękujemy wszystkim pozostałym, którzy nadesłali zgłoszenia. Jednocześnie przypominamy, że część konkursową przeprowadzimy w tym roku na dużej scenie, 23 lipca, w godzinach wczesnopopołudniowych. Główną nagrodą w konkursie jest dwudniowa sesja nagraniowa w Studio Play w Ostrzeszowie oraz oryginalna statuetka. O szczegółach konkursu zakwalifikowane zespoły zostaną poinformowane indywidualnie.

 

KOŁTUN 

Zespół Kołtun powstał pod koniec 2013 roku w Krakowie z inicjatywy wokalisty i autora wszystkich piosenek – Andrzeja „Busza” Ciochonia. W kilka miesięcy po powstaniu pierwszego składu nagrano demo, które określiło styl kapeli. To pełna energii mieszanka muzyki reggae, rocka i punka, z zaangażowanymi społecznie, osobistymi tekstami.

Kołtun dostał się do finału konkursu Megafon organizowanego przez Radio Kraków, wystąpił również na Scenie Konkursowej festiwalu Slot Art Festiwal w 2014 roku. Z plenerowych koncertów warto wspomnieć krakowskie Czyżynalia i nowosądeckie Juwenalia. Jednak dla zespołu najbardziej liczyły się wspólne występy z legendami polskiej alternatywy – zespołami Kult i Farben Lehre.

Niedługo po nagraniu debiutanckiej płyty p.t. „Wojownik Jah”, na początku 2015 roku Kołtun zakończył działalność w ówczesnym składzie. Po dwuletniej przerwie, podczas której trwały intensywne prace nad nowym materiałem, z pomocą sesyjnych muzyków powstał wreszcie drugi album Kołtuna zatytułowany „Rasta w Babilonie”. W 2018/2019 pojawiło się nowe wcielenie Kołtuna – bardziej ostre, rockowe, będące wyrazem buntu wobec otaczającej rzeczywistości. Efektem tego jest płyta zatytułowana po prostu „Kołtun” wydana w 2019 roku. Udało się także zagrać kilka koncertów w nowym składzie. 2020 rok przyniósł kolejne zmiany w składzie, ograniczona możliwość grania koncertów skutkowała powstaniem nowych utworów, znów bardziej w klimatach reggae, ska. Pod koniec 2020 zespół zarejestrował materiał na kolejną płytę.

 

MAYOROOTS

Zespół MAYOROOTS powstał w grudniu 2020 roku z inicjatywy Filipa Ciurusia – między innymi trębacza kieleckiego zespołu Wolni Ludzie oraz Kamila Sewerzyńskiego byłego wokalisty tej grupy. Muzyka jaką grają to reggae z domieszką ragga i hiphop. W skład zespołu wchodzą: Kamil “MarleJah” Sewerzyński (wokal, teksty, gitara rytmiczna) Filip Ciuruś (perkusja, teksty)) Marcin Chwałek (gitara basowa), Łukasz Fiałkowski (Kongo, Djemba), Jan Dąbrowski(Trąbka). Andrzej Górecki(Puzon). Obecnie zespół pracuje nad debiutancką płytą.

 

NEITHAN I DOCTOR HEKELE

Nazywamy się Neithan i Doctor Hekele. Materiał zawiera utwory z płyty nad którą kończymy aktualnie prace, nigdzie jeszcze nie publikowane dlatego podeśle mp3ki. Część jest zaledwie po wstępnym miksie. Współpracujemy od około 2 lat, stacjonujemy we Wrocławiu i tworzymy w oparciu o różne gatunki m.in. reggae, dub oraz dubstep.

Główną inspiracją moich tekstów oraz samego stylu są jamajscy twórcy, tacy jak Capleton, Kabaka Pyramid, Protoje, Damian Marley. Wiele inspiracji dostarczają mi również polscy wykonawcy tacy jak Ras Luta, Mesajah, Junior Stress czy Damian Syjonfam.

 

ŻYWICA

Żywica to natura, to Życie, to Czas, który przemija i przynosi coś nowego, to coś co płynie. Nasza muzyka to zbiór naszych doświadczeń, opowieść o otaczającym nas Świecie, widzianym z zamkniętymi oczami, o drogach, które nie zawsze są proste, o wyborach, którymi kieruje Serce, o Sile, która przynosi Iskrę – nadzieję w czasie zamętu, która podtrzymuje Nas w tym co robimy. Muzyka, którą tworzymy powstaje na bazie indywidualnych doświadczeń i upodobań muzycznych, ale często ogniwem łączącym jest pulsacja reggae.

Nie ma jednak sztywno wyznaczonej formy, nie trzymamy się również kanonu roots, ale mówimy, że każdy ma inne korzenie. A mentalnie Żywica wypływa z korzeni.

Skład zespołu: Jacek Karolewski – gitara, wokal, Anna Bocian – wokal, Maciej Kordyś – wokal, Grzegorz ‘Uszat’ Piwowarczyk – pad, efekty, Dawid Karolewski – gitara, Piotr Skutela – trąbka, Krzysztof Pyka – bass, Grzegorz Maicherczyk – perkusja

 

 

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top