REGGAE NA PIASKACH 2019 od A do Z

Facebook
Twitter
Email

Trójkolorowe święto muzyki reggae w Ostrowie Wielkopolskim już w najbliższy weekend,  19 i 20 lipca.  Przygotowaliśmy więc dla was zestaw najpotrzebniejszych informacji i linków, w których znajdziecie wszystkie najpotrzebniejsze  informacje o artystach,  LINE UP-IE, biletach, polu namiotowym,  dodatkowych atrakcjach. Do zobaczenia na Piaskach!

 

Festiwal Reggae na Piaskach jest jedną z najstarszych i najpopularniejszych w Polsce plenerowych imprez muzycznych, promujących najbardziej wartościowe dokonania kultury reggae. Festiwal prezentuje dokonania polskich i zagranicznych artystów. Jest organizowany od 2001 roku.

Od 2007 roku organizowany jest również Konkurs Młodych Talentów imienia Ryszarda Sarbaka,  przeznaczony dla młodych wykonawców z kręgu reggae.

 

Plan sytuacyjny obiektu w czasie festiwalu i konkursu: 

 

Jamajska gwiazda już w piątek 

W tym roku organizatorzy proponują sporą zmianę. W piątek 19 lipca najpierw zagrają młode zespoły biorące udział w Konkursie im. R. Sarbaka: Big Up, Green Roots, Roots Generation i Roots Soldiers, po nich laureat ubiegłorocznego Konkursu zespół Seeyuh, a na koniec główna gwiazda – ROOTZ UNDERGROUND z Jamajki, z charyzmatycznym liderem Stephenem Newlandem.

W sobotę na scenie położonej niespełna 200 metrów od brzegu jeziora zagrają: powracająca legenda polskiego reggae BAKSHISH, JAFIA – z zupełnie nowym repertuarem zrealizowanym w najlepszych studiach nagraniowych na Jamajce, DUBSKA – świętujący swoje 20-lecie, reprezentant reggae z Ukrainy – VYO oraz młode lwy polskiego roots reggae – JOHNY ROCKERS.

Zarówno w piątek, jak i w sobotę po koncertach działać będzie scena sound systemowa,  którą zawładną: 9MILEsOUNd i DUB STATION

 

Nie tylko muzyka

Festiwal konsekwentnie promuje nie tylko muzykę, ale również inne aspekty kultury jamajskiej. Oprócz koncertów, organizatorzy zaplanowali sporo dodatkowych atrakcji. Podczas festiwalu można będzie spróbować oryginalnej, jamajskiej kawy prosto z Gór Błękitnych i spotkać się z gościem specjalnym. Tomasz Łada z www.najamajke.pl, Polak mieszkający od 10 lat na Karaibach, opowie o dzisiejszej Jamajce i poradzi, jak najlepiej zorganizować muzyczną wyprawę na wyspę muzyki reggae.

Można będzie wziąć udział w warsztatach poświęconych dredom, podczas których specjaliści podpowiedzą, jak wykonać i pielęgnować charakterystyczną dla kultury reggae fryzurę.

Na specjalnych stoiskach dostępna będzie rastafariańska biżuteria, a także najnowsze wydawnictwa płytowe gatunku.

Będzie również utworzona we współpracy z Mahle Behr Ostrów Wielkopolski strefa promująca bezpieczna jazdę samochodem, z całym zestawem niezwykłych symulatorów.

Podczas festiwalu zaplanowano także ciekawe warsztaty pod hasłem Reggae Yoga,  podczas których pod fachowym okiem instruktora można będzie się zrelaksować przy prostych ćwiczeniach dla początkujących.

Zaplanowano również festiwalowy turniej siatkówki plażowej oraz konkurs, w którym wybrany zostanie Mr i Miss Dread – dla dziewczyn i chłopaków z najpiękniejszymi dreadlockami.

W strefie dziecięcej animatorzy będą organizować zabawy dla najmłodszych uczestników festiwalu, którzy przyjadą z rodzicami.

 

Co na miejscu ?

Festiwal odbywa się w ośrodku wypoczynkowo-rekreacyjnym, malowniczo położonym nad zalewem Piaski Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Koncerty odbywają się pod namiotami z drewnianą podłogą.  Tuż za bramą festiwalu znajdują się place zabaw dla dzieci, duża plaża piaszczysta oraz kompleks urządzeń sportowo-rekreacyjnych.

 

Pole namiotowe działa już od czwartku

Już od czwartku, 18 lipca od godz.12.00 zapraszamy na pole namiotowe.

foto.5pole namiotowe

 

 

Pole namiotowe położone jest w tym roku tuż obok miejsca,  w którym odbywają się koncerty. Wejście na pole namiotowe TYLKO od strony zalewu Piaski, czyli od toalet (patrz plan sytuacyjny). Wejście od strony drogi za namiotem koncertowym będzie nieczynne z uwagi na trwającą budowę.

Pole przeznaczone jest WYŁĄCZNIE dla publiczności festiwalowej. Przy wejściu na pole namiotowe otrzymujecie opaskę,  która upoważnia do korzystania z pola, ale nie jest biletem wstępu na koncerty. Ten temat załatwiamy osobno przy głównym wejściu na teren festiwalu  – patrz dział BILETY na stronie internetowej festiwalu.

Pole jest strzeżone i zaopatrzone w niezbędną infrastrukturę sanitarną. Na miejscu możecie korzystać z toalet i pryszniców.

NIE ma możliwości wjazdu samochodem na pole namiotowe, ze względu na trwającą budowę. Auta zostawiacie na ogólnodostępnych parkingach przy wjeździe na teren ośrodka lub wzdłuż płotu okalającego miejsce koncertów.

Pole namiotowe jest czynne od czwartku, godz. 12.00,  do niedzieli godz. 12.00. Opłata za korzystanie z pola wynosi 30 zł od osoby, niezależnie od czasu spędzonego na polu. Inaczej mówiąc, płacicie tylko 30 zł i możecie się meldować na polu w dogodnym dla Was czasie, już od czwartku. Warto więc przyjechać odpowiednio wcześniej i spędzić na Piaskach co najmniej dwa dni ! Nie podbieramy dodatkowych opłat za rozbicie namiotu.

Dzieci do lat 12 przebywają na polu namiotowym za darmo, TYLKO pod opieką osoby dorosłej.

 

Podczas 19. edycji Festiwalu Reggae na Piaskach wystąpią między innymi:  

ROOTZ UNDERGROUND – z Kingston do Ostrowa

Po dwuletniej przerwie, na muzyczne sceny całego świata powraca w nowym składzie jeden z najbardziej charakterystycznych, oryginalnych jamajskich zespołów reggae. Charyzmatyczny lider Stephen Newland z nową załogą Rootz Underground zaprezentują podczas Reggae na Piaskach – na jedynym koncercie w Polsce – unikalną fuzję świadomego reggae i dubu z elementami rocka i soulu prosto z Kingston na Jamajce.

 

VYO – reggae i ska z Ukrainy

Prawdopodobnie po raz pierwszy w Polsce przedstawiamy reggae prosto z Ukrainy ! W ich muzyce reggae splata się z rytmami ska i oryginalnym, ukraińskim folklorem, tworząc unikalną i oryginalną mieszankę. VYO to radość grania i głoszenia społecznie zaangażowanych tekstów z silnym, społecznym przesłaniem i wsparciem walki narodu ukraińskiego o wolność I niezależność.

 

BAKSHISH – fundament polskiego reggae

Bakshish to jeden z najważniejszych zespołów polskiej sceny reggae. Założony w 1982 roku jako Bakszysz przez ponad 35 lat nagrywa, koncertuje jak również inspiruje kolejne pokolenia. Od pierwszych, surowych dźwięków lat 80- tych, po dzisiejsze dopracowane kompozycje, Bakshish stanowi solidny fundament polskiej sceny reggae.

 

JAFIA – legenda z nową duszą

Ikona polskiej sceny reggae powraca na sceny, tym razem z płytą „New Power Soul”. Nowe dźwięki mogą zaskoczyć fanów zespołu, bowiem koncept płyty jest oddaniem hołdu muzykom takim jak np. Prince. Materiał miksowany był na Jamajce, a dodatkowym smaczkiem może być fakt, że Jafia nagrała na Jamajce piosenkę z Julianem Marleyem.

 

DUBSKA – koncert na XX-lecie zespołu

Jeden z najbardziej charakterystycznych zespołów polskiej sceny reggae, chętnie sięgający po inne muzyczne wpływy, wraca na Reggae na Piaskach ze specjalnym koncertem z  okazji XX-lecia zespołu. Z tej okazji nie zabraknie specjalnych gości.

 

JOHNY ROCKERS – młode lwy polskiego reggae

To jeden z najbardziej konsekwentnych, młodych zespołów polskiej muzyki reggae. Dali się poznać kilka lat temu w konkursach, a swoją wartość udokumentowali doskonale przyjętą pierwszą płytą. Świadomie podążają własną, artystyczną drogą, która kolejny raz zaprowadziła ich na Reggae na Piaskach.

 

BILETY  – jeszcze w przedsprzedaży i na miejscu 

Do środy możecie jeszcze zakupić karnety na dwa dni i w internetowej przedsprzedaży. Na miejscu,  w kasie przy głównym wejściu, można będzie również kupić karnety, jak również bilety na poszczególne dni

KARNETY DWUDNIOWE : 19, 20 lipca 2019 r. (piątek,  sobota) – do 15.07: 90 zł,  w dniu imprezy: 99 zł

BILETY JEDNODNIOWE: 19.07,  piątek: 55 zł – bez przedsprzedaży,  20.07,  sobota : 70 zł  – bez przedsprzedaży

KARNET VIP: 200 zł – 2 dni, 150 zł – 1 dzień. W cenie: backstage entrance,  stage entrance, posiłek, gadżety festiwalowe

WIĘCEJ : https://reggaenapiaskach.pl/2019/03/09/bilety/

 

SZUKAJ NAS RÓWNIEŻ: 

Oficjalna strona Festiwalu: http://www.reggaenapiaskach.pl/

oraz Facebook: https://web.facebook.com/Reggaenapiaskach/

Instagram: https://www.instagram.com/reggaenapiaskach/

Youtube: https://www.youtube.com/user/reggaenapiaskach

Twitter: https://twitter.com/reggaenapiaskac

Google: https://festiwal-reggae-na-piaskachch.business.site

POZOSTAŁE WPISY

Scroll to Top